Mesajı Okuyun
Old 25-10-2010, 13:23   #1
üye21665

Varsayılan Islah dilekçesi ile birlikte sunulan yeni dava dilekçesi

Merhaba,

Bir müvekkilim başka bir avukata yazdırdığı dilekçe ile asil olarak dava açıp, sonrasında dosyayı bana getirdi. Sonrasında ben ıslah dilekçesi ile ekinde yeni dava dilekçesi sundum. Benim yaptığım ıslah kısmen ıslah olarak nitelendirilebilirse de yorumla tamamen ıslah olarak nitelendirilebilme ihtimaline binaen her ihtimale karşın ıslah dilekçemle birlikte yeni dava dilekçesi de sundum (İlk dilekçeyi toparlayabilmek adına). Mahkeme ıslah dilekçesi ile birlikte sunduğum dilekçeyi açıklamamı istedi. Islah dilekçemde dilekçem ekinde ıslah edilmiş haliyle yeni dava dilekçemi sunuyorum dememe rağmen.

Humk 88'de ıslah dilekçesinin tebliğinden itibaren 3 gün içinde yeni dava dilekçesi sunulması gerektiğinden bahsedilmiş. Ben tebliği beklemeden ıslah dilekçemle birlikte yeni dava dilekçesini sundum. Bu durum aleyhime sonuç doğurur mu?

Bir de benim ıslahım kısmen ıslah olarak nitelendirilebilecekken benim tamamen ıslah diyerek o nedenle yeni dava dilekçesi sunduk demem mahkemeyi ıslahın tamamen veya kısmen olarak nitelendirmek yönünde bağlar mı?

Cevaplar için teşekkürler.

Saygılarımla.