Mesajı Okuyun
Old 04-05-2007, 17:58   #6
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan av.a.pinar
Sayın meslektaşlarım;
Müvekkilim şirket kaşesi ile şirkette yetkili olmayan yani hem temsil yetkisi hem de imza yetkisi olmayan şirket çalışanınca kaşenin üzerine imza atılmak suretiyle ve hatta bu imzanın dışında keşide tarihinin altına da çift imza atılarak bedeli nakden olan senet verilmiş.(Ancak çift imza atanın isim bilgisi yok)Alacaklı görünen taraf senedi icraya koymuş.Takibe itiraz edeceğim.Bu hususlarda tavsiyeniz nedir hatta Yargıtay kararınız mevcut mudur?
Bilgide yanlışlığa düşmek ve yanlış bir işlem yapmak istemiyorum.
Yardımlarınız bekliyorum.

Sayın av.a.pınar,

Cevaplar gelmiş ama(Sanırım soruyu bir tek ben anlamamışım)benim için aşağıdaki konuları netleştirir misiniz?
1- Soruda sözü geçen şirket senedi tanzim edendir. Siz ise lehdar veya cirantasınız (Alacaklı görünen taraf dediğinize göre).Doğru mu anlamışım.

2- Takibe itiraz edeceğim diyorsunuz. Cevaplar ise, imzaya itiraz edebileceğiniz yönünde...Sonraki mesajınızda ise,
Alıntı:
Burada sadece muhatap yani borçlu şirket var ve üzerinde kimin imzaladığına dair bir isim yok.Aynı şekilde ödeme emrinde de sadece borçlu olarak şirket gösterilmektedir.
dediğinize göre, imzaya itiraz edeceğiniz anlaşılmaktadır.Sorum şu: Siz senette borçlu görünen şirketin imzasının, yetkili şahıs tarafından atılmadığı yönünde bir itirazda mı bulunacaksınız?

Saygılarımla