Mesajı Okuyun
Old 02-05-2007, 12:18   #11
Av.SERDAR YOLOGLU

Varsayılan Avukat

Herkese Merhaba

Sayin Samil Demir e katildigimi belirtmek isterim.Saniyorum REKLAM sözcügü kulaga pek hos gelmiyor.Piyasa kadar rahatsiz edici bir sözcük.Hele bizim gibi Adalet Atesiyle yanan avukatlar icin.

Kanimca, mevcut yasak bir taraftanda haksiz rekabete neden olmaktadir. Zira yasaga ragmen meslektaslarimizin kendilerini tanitici islemler yaptiklari ve bunlarin ne sekilde cezalandirildigini görmek isteyenler Barolar ve Barolar Birliginin Disiplin Kurulu kararlarina bakabilirler. Sahsen ben bu yasaklarin ve cezalarin ne kadar caydirici (!) oldugunu hayretle görenlerdenim. Özellikle yurtdisinda. Mesela gazetelerimizin Avrupa baskilarindaki seri ilanlara baktigim hergün, cok hizli calisan(!), garanti veren bir cok arkadasimla karsilasiyorum.Kendilerini cesaretlerinden dolayi takdir ediyorum.Helal olsun diyorum

Evet Almanya da otobüs duraklarinda yada barlarda avukat reklamlari görebilirsiniz. Hatta resmi dairelerde. Mesela Yabancilar Dairesinde Yabancilar Hukuku ile ilgilenen avukatlarin büyük boy cerceveli tanitimlarini görmek mümkün. Hemde tamamen özgün, yaratici tanitimlar. Ama hicbirinde bir hafta icinde bosuyoruz, yada garanti kazaniyoruz diye bir ifade yoktur. Bizde doktorlarin yaptigi gibi kisisel bilgiler ve de agirlikli calistiklari yada belgeleyebildikleri uzmanlik alanlari ve iletisim bilgileri. Almanya da hukuk düzenine olan güvenin ne oranda oldugunu belirtmeme gerek yok sanirim. Avukat tanitimlarina ragmen.

Bu konunun önemli oldugunu düsünüyorum. Üzerinde konussak iyi olur.
Saygilarimla