Mesajı Okuyun
Old 27-09-2012, 11:24   #3
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Merhabalar,

Mahkemeler harici cüppe giyilmemesi gerektiğini bilmekle birlikte, 3. sınıf çocuklarına çocuk haklarını anlatmak üzere bir sunum yapacağım. Bu sunumda, çocuk haklarına ilişkin etkin sunum yollarını kullanmakla birlikte, cüppe giymek fikri aklıma geldi. Bu yaş çocuklarının dikkatini çekmek açısından cüppenin bana yardımcı olacağını düşünüyorum. Sonrasında bir disiplin soruşturmasının konusu olacaksa, bu fikirden vazgeçeceğim. Bu konudaki düşüncelerinizi paylaşır mısınız?
Sayın feyzaday;

Baroların kimi zaman düzenlediği ve gerek protesto amaçlı yürüyüşler, gerek basın açıklamaları vb. etkinliklerde avukatların cübbeli olarak katılımının sağlandığını görmekteyiz. Bu doğrultuda baroların ilkesel bir karar aldıklarını sanmıyorum. Dolayısıyla hukuk bilinci sağlama amacı taşıyan ve cübbe giyerek daha etkin olmayı hedeflediğinizi düşündüğüm programınızda, meslek kuralları bakımından izin almanızı gerektiren bir durum olduğunu düşünmüyorum ama dilerseniz -kendinizi daha rahat hissetmek adına- baroya yazılı bildirimde bulunabilirsiniz.

Saygılarımla..