Mesajı Okuyun
Old 27-06-2006, 18:48   #84
NİLGÜN SEYMEN

Karar Toplum geneline yayınız..!

Gerçekten de yazdığım her harf yanlış noktalara çekilip durmaktadır..
Bu benim düşüncemdir..Benim bir anne olarak ;ama doğrudur ama yanlıştır..düşüncem budur..
Ve toplum geneline yayarak ele alınız ve yaşadığınız kentteki sokaktaki insanları tek tek söz hakkı vererek sorunuz..Lütfen sorunuz.
Ayrıca çifte standart konusunda da ısrarla aynı sözlerimi tekrarlamaktayım..
------------------------------------------------------------------------------

Genellikle insanların soyadları ile hitab edilir ve sizin yazmış olduğunuz bir yazıya cevaben yazdığım için soyadınız ile hitap ettim..

Size olaya bir baba olarak yaklaşırsanız eğer ,diye sordum...genellikle olaylar kişilerin kendi çehrelerine dönünce;
durum çok daha ciddi bir şekil alır..
Amacım olayı kişiselleştirmek değildir..Çevirin- sokaktaki toplumu oluşturan halktan bir iki kişiyi..ki onları yok sayamazsınız.../asla..o zaman galaksilerimiz ayrılır sizlerle..
O zaman sormak gerekir, halkın ,toplumun yok sayıldığı bir ortamda; bu nasıl bir -verilmiş sözhakkıdır-diye sormak gerekir..
Onlar ne düşünüyorlar..bunu da dinleyiniz lütfen..
Caddelerde kızı ile kol kola gezen bir babaya sorunuz..ya da ana kız yürüyenlerle konuşunuz..

Ben bir anne olarak böyle düşünmekteyim bu demek değildir ki tüm anneler bunu düşünmelidir..
Lütfen düşüncelere saygı.!

Ayrıca siz bana sn.çakıcı diye hitap ediyorsunuz ben bunu gayet doğal karşıladım..
Çünkü kullandığım ad budur..!
Siz niçin hakaret saydınız..anlayamadım bunu açıklar mısınız..?
NOT,Hijyen derken de ahlaki temizlikten örf ve adetlerimizden bahsetmek istemiştim..
Ama zührevi hastalıkları da ekleyebiliriz..!
Bir genç kız baba ocağından duvağı ile çıkmadan nasıl ciddi bir ilişki yaşayacaktır ki onun adı televolevari legal bir ilişki sayılmasın..!O zaman nikah akdine ne gerek vardır ..?

Ne gerek vardır nikah şahitlerine ve onca merasime..dileyen dilediği yerde dilediği standartta yaşasın.çocukların hangi kütüğe kaydedileceği de ayrı bir mevzuat..
SAYGILAR
------------