Mesajı Okuyun
Old 27-06-2006, 18:32   #83
Av.Suat Ergin

Alıntı:
--------------------------------------------------------------------------------

SN.AYDIN VE SN ERGİN..

Bir kız çocuğunuz olduğunu varsayarak olayı yorumlayınız..
Ayrıca hijyen konusunu vücut temizliği konusunda algılamanız beni üzdü.
Ben inanmadığım bir konuyu salt siz dayatacaksınız diye-
tamam böyledir diyerek kabullenmemi beklemeyin.
Ben kızımın eşinden önce herhangi bir erkekle ilişkisi olma ihtimalini kabullenemem.
Bunu kabullenmek ,kızımın özgürce ilişkilerine seyirci kalmak,ve hatta ona destek olmaksa
<AYDIN OLMAK BUYSA EĞER>evet ben aydın değilim.
Ve kızım; eşiyle evlenmeden önce hiçbir erkekle sonuna kadar bir ilişkiyi yaşayarak tüketmemiş olması gerekir.

Sn Ergin, SN.Kayar sizin kız( evlatlarınız,kuzenleriniz veya yeğenleriniz) için yaklaşımlarınızı da saygıyla karşılarım...

Sayın Çakıcı,

Yazınıza Sn.Aydın ve Sayın Ergin şeklinde başlamışsınız. Anladığım kadarıyla dalga geçmeye çalışmaktasınız. Tartışmaya böyle devam edersek yani kelimelerle oynayıp karşımızdakini küçük düşürmeye çalışırsak hem seviye düşer, hem de asıl üzülen siz olursunuz. Çünkü gördüğüm kadarıyla bu sitedeki en alıngan üyesiniz.

Alıntı:
Ben inanmadığım bir konuyu salt siz dayatacaksınız diye-
tamam böyledir diyerek kabullenmemi beklemeyin.

Alıntı:
Ayrıca ben özgür bir platform olduğu inancını taşıyarak bu cümleleri kurdum.

Sayın Çakıcı sitenin hem en alıngan hem de en özgür üyesi olmak istiyorsunuz. Yani siz aklınıza geleni yazmakta özgür olacaksınız ama sizi eleştiren oldu mu ya yazılarınızı çekmekle tehdit edeceksiniz ya da genel olarak aydınları karalamaya çalışacaksınız. Bu nasıl bir özgürlük anlayışıdır?

Sayın Çakıcı, sizin yüzünüzden bu forumu birkaç defa daha okudum. Ama size birşey dayatmaya çalışan hiçbir katılımcı yok. Gördüğüm kadarıyla herkes doğru veya yanlış kendi düşüncelerini yazmış. İşin garip tarafı dayatmacı uslubu olan da yine sizsiniz."Ben anneyim,kızım ve herşey hakkında doğru düşünürüm" "sizin kızınız, kuzeniniz, yeğeniniz varmış gibi düşünün" mealinde cümleler kurup, Türk aile yapısında mevcut olan şeylerden bahsedip bunların doğru kabul edilmesi gerektiğini dayatan da sizsiniz. Size tavsiyem, yeni bir yazı yazarken hem daha önce kendi yazığınız yazıları hem de diğer katılımcıların yazılarını okumanızdır. Koca bir metinden bir kelime veya bir cümleye takılıp o metinin tamamını anlamamış durumuna düşmeyin lütfen.

Alıntı:
Tepkileriniz büyük olacak şimdiden farkındayım..ama bunun aydın olmakla falan ilgisi yoktur

Siz yukarıdaki gibi yazarsanız, ben sizin "aydın" kavramını bilmediğinizi sanabilirim. Tartışma olmaması için de "aydın" kavramından ne anladığımı yazar, sizin anladığınız şekilde olmadığını iddia ederim. Ne kendime "aydın" derim ne de sizin "ben aydın değilim" şeklindeki itirafınıza karşı çıkarım.

Alıntı:
Ayrıca hijyen konusunu vücut temizliği konusunda algılamanız beni üzdü

Yapmayın Sayın Çakıcı... Neyi kastettiğinizi herkes anladı.Cinsellik tartışırken bunu el-yüz yıkama ile karıştıracak kişinin bu forumda ne işi var? Benim yazımdan nasıl böyle bir sonuç çıkardınız anlamadım. 20 yaşında bir kız eğer ruh sağlığı iyiyse, kiminle, nasıl, hangi korunma yöntemiyle ilişkiye gireceğini öğrenmiştir ya da öğretilmiştir demek istedim.Bu cümleyi de lastik gibi çekeceksiniz biliyorum...Ama uzun bir yazı oldu yine ve daha fazla uzatmak da istemiyorum.

Alıntı:
Ve kızım; eşiyle evlenmeden önce hiçbir erkekle sonuna kadar bir ilişkiyi yaşayarak tüketmemiş olması gerekir

Bir temenniden sözetmiyorsunuz, bir talimattan sözediyorsunuz sanki...Ve sonra çocuklarınızla ne kadar demokrat bir ortamda yaşadığınızı, kızınızı erkek çocuğunuzdan ayırmadığınızı filan yazıyorsunuz. Hiç inandırıcı değil biliyormusunuz? Erkek çocuğunuz da 20 yaşına geldiğinde aynı sözleri ona karşı söyleyebilecekmisiz?

Alıntı:
Sn Ergin, SN.Kayar sizin kız( evlatlarınız,kuzenleriniz veya yeğenleriniz) için yaklaşımlarınızı da saygıyla karşılarım...

Sayın Çakıcı, bir kızım olduğunu daha önceki yazımda yazmıştım zaten. Şimdi 16 yaşında, fıstık gibi...Sayın Çakıcı bu forumda hiç kimse(lütfen bir daha okuyun tüm yazıları) sınırsız, lümpence, televolelik ilişkileri önermedi ve savunmadı. Anadolu kadınından bahsedip doğru örnekler verirken, diğer insanların vermiş olduğu doğru örnekleri ise çarpıtmaya çalışmaktasınız. Konuyu bitirmek zorundayım. Ama tartışma konusunun çok uzağına düştünüz. Yazılanları, tekrar ama tekrar sağduyuyla, sakin, objektif bir şekilde okuyup yazarsanız faydalı olur diye düşünüyorum.

Elinizdeki odunu kafama vurmayın lütfen; ateşin altına sürün.

Saygılarımla