Mesajı Okuyun
Old 10-06-2006, 08:40   #70
NİLGÜN SEYMEN

İnceleme teşekkür..!

Sn Ergin,
Konuya ılımlı yaklaşımınız ve kaleminizin olaya dokunuş biçiminden dolayı size teşekkür ediyorum....

Ben de 20 yaşında bir kız çocuğu ve 12 yaşında bir erkek çocuğu annesi olarak iki evladımın arasında cinsiyetlerine bağlı olarak AYRIM YAPMAMAYA BÜYÜK ÖZEN GÖSTERİYORUM..
Sen erkeksin aslan oğlm benim..gibi cümlelerin kurulmaması için eşimi de sık sık uyarıyorum.. Evimde..BEYİN GÜCÜ ile insanların birbiri ile rekabet edebileceği inancını körüklemeye çalışıyorum ...!Bu nedenle oğlum ile kızım arasında üstünlük yarışı sadece //-bilgiye ,eğitime eğilimleri oranında hissettirilebilir olduğunu enjekte ediyorum, bir anne olarak..

Ben bir anne olarak oğlum ile kızıma daima eşit paylar dağıtmaya gayret ediyorum..
Haklısınız..biz analar bu toplumun mühendisleriyiz..alt yapıdaki aksaklıkların çoğunluğunda da ana olarak erkek çocuklarının eline -silah-kız çocukların eline de -bebek-vererek yapmadık mı yıllarca...
Rahmetli babacığım da belki sadece 2 kız evladı olduğu için<< oğlu olmadığı için..!çaresizlikten olsa gerek.>>.BANA,!elektirikli matkap kullanmayı..elektirik kablolarını ayırmayı..,yüzmeyi ,bisiklete binmeyi,kürek çekmeyi ..musluk tamir etmeyi,tornavida tutmayı..,-ve ekonomik hayatın zorluklarını öğretmeye çalıştı yaşadıkça..

ayrıca konuyu dağıtmadınız..bilakis öylesine can alıcı bir noktaya değindiniz ki anlatamam..
Biz analar,bizi yetiştirenler..ve onları yetiştirenler..
nesillerce süregelen bu düşünce transferleri içinde biryerlerde gizlidir bu .................................................. .............,
adliye karidorlarına yansımış..şiddet eğilimleri..
Ailede başlayan eğitim ve gelişim sürecini takiben devam eden bir toplum yaşamı süresince..kişilikler de büyür ve olgunlaşır,insan bedeniyle birlikte..
İşte bu yüzden haklısınız sn ergin..,
ANALAR olarak bizlere büyük bir rol düşmekte..

saygılar
--------
nilgün