Mesajı Okuyun
Old 27-12-2008, 09:26   #8
Av.Nuri YENİÇERİ

Alıntı:

müvekkiller tarafından getirilen,özellikle bu tür boş senetlere dkkat etmek lazım,üvekkili uyarmak lazım, bu tür boş senetleri doldurmak etik değildir. hele hele avukatın doldurması hiç etik değildir.
Müvekkili uyarıp, senedi,miktarı ve diğer hususları tamamlanmış şekilde istemek gerekir.
Boş bir senedi, avukatla müvekkilin başbaşa verip doldurmasını etik bulmuyorum. Meslektaşımızın sormuş olduğu bu soruyu bile doğru bulmuyorum. saygılar

Sayın meslektaşım, bana yöeneltmiş olduğunuz eleştirilerde ön yargılarınız var. En başta Ben senedi ben dolduracağım demedim. ama siz sanki ben dolduracağım gibi anlayarak yorum yapmışssıız. Benim merak ettiğim husus açığa imza varsa bunun müvekkilimce doldurulması durumunda ilerde bize ne gibi sakıncalar getirecektir bunu merak ettim. Ayrıca açığa imza atan borçlu en baştan bu boşlukların doldurulmasıı zaten göze almıyor mu, kaldı ki biz alacağımızdan fazla bir değer yazdırmıyoruz, eee bu durumda bunun etiğe aykırı boyutu nedir Allah aşkına. Yoksa borçluya takip yapmayıp müvekkilimi zarara mı uğratalım.