Mesajı Okuyun
Old 11-09-2007, 19:34   #22
beren

Evet hukukçu olmak bi ayrıcalık bunu faküleye kayıt yaptırdığımdan beri yaşayarak görüyorum.İnsanların size karşı tutumlarının değişmesi,size daha fazla saygı göstermeleri gözle görülen değişikliklerden sadece ikisi.İnsanların gözünde tabir yanlış olmassa karizması olan bir meslek.Ama acı olan bir gerçek var ülkemizin genelinde avukat mesleğine pek olumlu bakılmıyor.Bir ortamda bana hangi bölümde okuyosun diye sorulmuştu,ben hukuk fakültesinde okuduğumu söyleyince "cehennemin en altında avukatlar,bir üstünde de sigortacılar yer alacak denilmişti"o gün konuşmalar arasında geçen bir espirıydi ama cidden insanların bu şekilde biliçsizce konuşmaları sadece gülünç geliyor bana.Belkide para kazanmak uğruna yalan söyleyerek mesleklerini icra eden avukatlar yüzünden toplum böyle bir kanaate vardı,tabir yerindeyse kuruların yanında yaşlarda yandı...
Hukuk öğreniminde okul etiketinin bence çokta fazla bir önemi yok çünkü kanunlar belli,dersler belli,kaynaklar belli...Hocalarımızın katkılarıda büyük ama her şey sonuçta öğrencinin kendisinde bitiyor,önemli olan tek bir sey var sadece çalışmak ve kendini geliştirmek...Benim puanım baya yüksek olmasına rağmen yaşadığım yere yakın bir yeri tercih ettim ve hiçte pişman değilim...