Mesajı Okuyun
Old 13-12-2007, 19:28   #1
Konuk

Varsayılan Korunma Istemi ,Velayet,Kardeşlerin Birbirinden Ayrılmaması,Aile Konutu,Malrejimi,

merhabalar..
10 yılllık evliyim. Eşim ve ben aynı meslekten kişileriz aynı iş yerinde çalışıyoruz.aynı miktarda maaş alıyoruz.

onun üzerinde görünen ama birlikte çalışarak2002 haziranında, üzerimde olan ama gene evliliğimiz içinde alınan araba satılıp ve birikim için aldığımız bileziklerimi ve dövizleri satıp aldığımız bir daire,ve şu anda benim üzerimde görünen ama borcunu ödemeye devam ettiğimiz 2007 model bir arabamız var

Eşim uzun zamandır bana sözlü ve fiziksel şiddet uyguluyordu 8ay öncesine kadar ,8 ay önce kayınvalidemleri ziyaret için 12 saatlik yol giderek sömestri tatilinde ziyaret ettik ziyaretimizin bitmesinden 1gün önce kayın valide bana çocuklarımın yanında (3 ve 5yasındalar)ağza alınmayacak hakaretlerde bulundu eşimde annesinden yana oldu bana hakaretler edip tokatladı cocuklarımla beni kapı dısarı ettiler

olay sonrasında kendi evimizde birgun sonra orada olanların acısını benden cıkartmak isterken kavga ederken basımdan basit yaraladı rapor aldım dava açıldı dava sırasında olayları anlatmadım kayınvalidemle tattıstık oda karıstıertesi gun tartısırken oldu dedim sikayetci olmadım

şimdi 8aydır annesiyle gorusmuyor benden ayrılmadıgı için onunla gorusmuyorlar sonra pişmanolup gorusmek istedilersede bizimki istemedi.yada benim de etkim olabilir goru smuyor ama bundan beni sorumlu tutuyor bana kini varmış bana kotu davranıyor olur olmaz sebeplerden dolayı kavga edip hakaret etmeye başladı ve bugunde ıtekleyıp bogazımı sıktı bana hakaret ettığı için bende onunla tartısıyorum

basından gitmediğim içinde saldırdı kayınvalide evliliğin basından beri oğlunu arkasına alıp beni rahatsız ediyor du cocuklarımıda kullanarak onlarındavranışlarını begenmeyip eşimi bana ve cocuklarıma karşı kıskırtıyordu

kendince terbiye vermeye bile çalışıyor büyük oğlumu 6yasındaydı ben yokken banyoya kilitlemiş kardeşini oğlum banyoya kapatmış güya 3.5 yasındayken bakıcı bulamayınca bıraktık baksın diye ona, 1 ay sonra almaya gittiğimde bacagında morluk vardı

enson bu olaylarda onunda katkılarıyla bu hale geldi şimdi eşim bana maddi manevi baskı yapıyor

8 aydır kayınvalideyle gorusmuyorum evimi arayıp ben işteyken cocuklarımla konuşmuş bunuda kabul edemiyorum çünkü küçüçük yavrularımı bile benle dışarı atttılar evin telefonlarını cıkardım.
benden ve cocuklarımdan uzak dursun istiyorum

eşim benimle yasadıgı içinde şimdi o baskı yapıyor evi terkediyor cocukları ve yapılacak ödemeleri üzerime yıkarak beni cezalandırmaya çalisıyor.cocuklarımın sorumluluklarını bana yıkarak manevi baskı yapıyor gurbetteyim cocuklarımın bakıcısından baska kimseye bırakamıyorum markete gidecek olsam ,3 ,cocukla ,yapmak zorunda ,kalıyorum ,arabayıda alıp gidiyor türlüzorluklar cekiyorum onların ihtiyclarını temin ederken.

sonra cıkıp geliyor iyi davranacak gibi doz daha artıyor

gene terkedip gitti benim maasım arabanın borcunu ödeyecek bakıcı ve diğer masraflar kalacak kendisine madddi bakımdan ihtiyac olmasını da kullanıyor.

çocuklarımın parcalanmasını istemiyorum 3ünede bakabilirim.ve beraber aldıgımız ama borcu üzerime olan arabanın durumu ne olur

cocuklarımın babaanneleri ile gorusmesini istemiyorum ailemizin yıkılmasının sebebidirler
ben olmadıgım zaman da kotu davranabiliyorlar ayrıca.

çocuklarımda psikolojileri bozulacak 5 yaşındaki oglum onu ornek alıyor ve onun yaptıgı şiddet davranışlarını oda gösteriyor. bu evliligi şimdiye kadar goturmemin sebebi çocuklarımın ayrılık durumunda velayetlerinin 3 ünü de alamazsam kardestende ayrı kalmamaları içindi.

korunma kararı istersem tedbir nafakası verirlermi,

evin satısınıengellemek için tedbir koydurabilirmiyim

ve korunma kararı ne kadar sürede çıkıyor

sahit gerekiyormu,

10 yaşındaki oğlumun şahitliği olur mu.

ev 2002 den sonra alındı bosanma davası acarsam evin paylaşımı nasıl olur

bosanma bitinceye kadar evi kullana bilir miyim

2005 yazında beni aldattı ayrıca bu olylardan sonra 10,3,5 yasındaki cocuklarımın velayeti kime verilir.

bosanma durumunda ayrı sehirlerde yasarsak cocuklarımı bulundukları sehirde görmesini isteyebilirmiyim

cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim