Mesajı Okuyun
Old 14-03-2007, 13:32   #82
ANTEPLİ

sayın erdoğan benim de aynı fakültede aynı sınıfta okuduğum ve hatta ekmeğimizi baylaştığımız bir çok hakim arkadaşım var.çoğuyla da aynı şehirde çalışma durumunda kaldım ve halen bulunduğum ilde en az 5 hakim arkadaşım var.inanın biri hariç daha bir gün büroma ziyarete gelmediler ve ben onları ziyarete gittiğimde bana avukat bey diye hitap edip aramıza resmiyet soktukları gibi,benim dosyalarıma karşı özel gayret gösterip daha titiz davrandıklarını,aleyhime sonuçlar çıkması için kılı kırk yardıklarını belirtmek isterim.bu arkadaşlara eğitim merkezinde ne yapıyorlarsa bilmiyorum ama burdan çıkanların çoğunluğunun aynı mantıkla hareket ettiğini düşünüyorum.Önceleri hakim savcı sınavla değil başvuru ile alındığından gerçekten hakimlik yapacak kişiler hakim olurmuş.şimdi ekmek aslanın ağzında hakimlik garanti meslek olduğu için müracaat çok fakülte çok o nedenle sınav sonucu hakim alınmakta,işte sınavı geçtiği anda geçemeyenlere karşı bir yukarıdan bakış orda başlamakta zaten diye düşünüyorum.aslında ben de hiç bir hakime ya da savcıya düşmen değilim ama keşki hakimlik değil de avukatlık yapsaydı da gününü görseydi diye düşündüğüm hakim savcı sayısı azımsanamayacak kadar çok.saygılar