Mesajı Okuyun
Old 17-04-2014, 17:20   #1
Özgür Kınay

Varsayılan AVM Mafyası İle Mücadelem ve Şimdilik Hukuk Zaferi

Bugün yaşadığım hadise:

Fatih'teki meşhur bir AVM otoparkında 3 saatten az kalmama rağmen 30-TL'lik fiş getirmezsem ücret ödemem gerektiğini söylediler. Ben de onlara UKOME kararı gereği bu parayı alamayacaklarını ve beni otoparktan çıkartmayarak TCK.109'a göre suç işlediklerini söyleyip POLİS çağırdım. Polis ekibi 15-20 dakika sonra geldi. Hemen mafya tipli güvenlik şefi, müdür, yönetici vs... başıma toplandı. Beni alıp memurlarla birlikte ofise götürdüler. Oturduk, güzelce tartıştık, kabadayı tavırlarını hukuk çerçevesinde polislere de hatırlatmalarda bulunarak ustaca savuşturdum. Sonunda güzel bir tutanak tuttuk. Ve beni ücret ödemeden seve seve otoparktan çıkartmak zorunda kaldılar.

Ben bugün 6-TL'nin değil, haksızlığın ve hukuksuzluğun peşine düştüm. Kendi haklarını savunamayan bir avukat müvekkilinin hakkını hiç savunamaz!
Oturduğunuz yerden hukuk devleti, hak, adalet, savunma vs... demekle olmuyor. Herkes kendinden başlayarak, kendi olsun olmasın en alttan başlayarak hakkını savunacak. Bu harami düzeni en küçük dişliden başlayarak, yukarıya kadar düzelecek...

(Bu arada, karambolde avukat kimlik fotokopim adamlarda kaldı ama olsun. Bir de altına "6-TL borcum vardır" yazmış, güya bana zorla imzalatacak. İmzalamayınca da kendisi "imzadan imtina" yazdı Komik...)

(Tutanağı bilahare tarayıp paylaşacağım.)