Mesajı Okuyun
Old 20-03-2009, 19:36   #4
awukat

Sayın Koray Ersal ve Sayın Radikal ; İlginiz,cevaplarınız ve emeğiniz için teşekkürederim.Ancak aklıma takılan asıl sorunlardan birini sizlerle paylaşarak derin bilgilerinizden yararlanmak istiyorum ;
Bu kişinin özel emekli sandığından alınan emekli aylığı vardır.Kredi kartı borcu nedeniyle Özel emekli sandığından alınan bu maaş haczedilebilirmi?Yani SGK kapsamında değil.Özel Emekli sandığından almaktadır.
Aklımı kurcalayan asıl soru budur.Araştırmalarım neticesinde ortaya koyduğunuz değerli bilgilerinize internet üzerinden ulaştım ancak Emekli Maaşının Haczedilebilirliğinden bahsedilirken sadece SGK üzerinden alınan emekli maaşının haczedilemeyeceğinden bahsedilmektedir.Ancak asıl ve ana sorumuz bu kişinin SGk dan maaş almamış olmasıdır.'Özel emekli sandığından' alınan emekli aylığının,kredi kartı borcu nedeniyle haczedilip haczedilemeyeceği ana sorundur.Bu konu hakkında değerli bilgilerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.
Bu konuyla ilgili 'yakın zamana ait' bulabileceğim bir yargıtay kararı var ise beni yönlendirirseniz müteşekkir olurum.