Mesajı Okuyun
Old 01-12-2004, 16:12   #40
İlknur Adiller

Esen adlı katılımcının konuyu çok ustaca yönlendirdiğini ve olayın vehametini bir tarafa bıraktığını düşünüyorum.
Kendisinin adını ve mesleğini bilmedeğim için avukatlık mesleğine yaygınlaştırılarak yapılan ortak saldırıya ben de mesleğinin bazı sıkıntılarını genelleştirerek yapmayı düşündüğüm saldırıyı yaparak cevap veremeyeceğim.
Ama önce vicdan ve mantık diyelim. Haciz sırasındaki vatandaşın avukata yaklaşımı ile bu olayın bağlantısı nedir ? Haciz taksi vs. gideri avukatın ihtiyarı ile oluşturduğu bir ödememedir ? Hangi avukat yemek parasını borçludan almıştır ?
Gelelim polis bir vatandaşı sürüklese cübbelilerin müdahale edip etmeyeceğine ? Emin olunuz ki görev ve yetkinin aşıldığı her olayda vatandaşın yanında yer alarak engel olmaya çalışır bu cübbeliler. Hem de sizin gibi para alamayacağı olayda avukat müdahale etmez diyen biri bile olsa. Avukat başka işlerden değil avukatlıktan para kazanır. Herkesin işini yaparken para alması göze batmaz da avukatın para alması niye batar ? Avukat hayatını nasıl idame ettirecek ? Emeğin karşılığında para alınması ne zamandan beri ayıp ? Ama bir davanızı hiç ücret almadan yürütsem ne kadar memnun olursunuz değil mi ? Hiç bana ve geçindirmekle yükümlü olduğum kişilere haksızlık ettiğinizi, yük yüklediğinizi hissetmezsiniz değil mi ? Dilerseniz tüm avukatların ücretsiz çalışmasını önerin. Konuyu ajite etmiyorum. Sanki dünyada hiç kimse para karşılığında çalışmıyor ( mal satmıyor. hizmet vermiyor ) da sadece avukatlar para alıyor değil mi ? Lütfen tekrar düşünün