Mesajı Okuyun
Old 01-12-2004, 09:44   #34
Admin

Sayın Çelik,

Alıntı:
BAROLAR BİRLİĞİ BARO-Avukat Reklam yönetmeliğini okudum. bu aynen komünist rus idaresinden//Nazi Almanyasından //Yada 13 Eylül 1980 rejiminden çıkmış bir yönetmeliğe benziyor ağzım açık kaldı. bence Avukatlar önce bununla uğraşsınlar önce kendi işerini halletsinler. benim meslek odam böyle bir yönetmelikle karşıma çıksaydı bir an dahi o yönetimi orada tutmazdım zaten duramazlardı

Sanırım tepki gösterdiğiniz mesaj bu? Kanaatimce burada bir fikir ileri sürülmüş ve ne forum kurallarına, ne de hukuk kurallarına bir aykırılık göremiyorum, yanılıyorsam lütfen düzeltiniz.

Zaten sürekli "fazla müdahaleci" olmakla suçlanan forum yöneticilerimiz bir de bu tip sadece fikir içeren mesajları, fikre katılmadıkları için silmeye başlarlarsa nasıl tepkiler alacağımızı düşünemiyorum.

Türk Hukuk Sitesinin "avukatların özel lokali" niteliği taşımadığını arz etmek istiyorum. Bu nedenle site politika ve kurallarını lütfen sadece "avukat" gözüyle değerlendirmeyiniz. Türk Hukuk Sitesi kurulduğu günden beri başta tüm hukukçular olmak üzere, bizimle aynı idealleri paylaşan "hukukseverleri" bir araya getirmeyi hedeflemiştir. Bu nedenle site kural ve politikaları da sadece avukatlara yönelik değil, bu büyük kitleye yönelik olarak planlanmaktadır. Bu nedenle bu kuralları lütfen bir Baro sitesinde olması gerekli kurallar ile karşılaştırmayınız.

Sayın Esen,

Sizden de ricam fikirleriniz bizlerle paylaşırken sitenin çoğunluğunu oluşturan hukukçuların alınmasına neden olacak ifadelerinizi biraz daha ince eleyip sık dokuyarak seçmeniz. Hukukçuların birbirleri ile iletişimleri diğer mesleklerden çok farklı teamüllere dayanır ve bu teamüllere yabancı konukların bu iletişime ortak olması sizin de tanık olduğunuz üzere alınganlıklara neden olabiliyor.

Tüm Katılımcılara:
Herkesi mutlu edemediğimiz için özür diliyorum. Bu tip "iki arada bir derede" kaldığımız durumlarda tek sığınağımız forum kurallarımız ve bu kuralların geçmiş uygulamaları (içtihat) olabiliyor ki, ümid ediyorum bunu en iyi sizler anlayacaksınız.