Mesajı Okuyun
Old 04-10-2013, 11:16   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk sedef
Ben eşimle bir kaç konuda anlaşamıyorum çocuklarımızda var boşanmak ta istemiyorum hakimin müdahele sini isteye biliyor muyum nasıl yapmam gerekir. Dava açmam mı lazım ? eyer dava açarsam bu nasıl bir dava olur? duruşma yapılır mı gün verilir mi bunları öğrenmek istiyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz.Başarılarınızın devamını diliyorum

Sayın konuk,
Yasalarımıza göre, eşlerden birinin evlilik birliğinden doğan yükümlülüklerini yerine getirmemesi ya da evlilik birliğine ilişkin önemli bir konuda anlaşmazlığa düşülmesi durumlarında eşler ayrı ayrı veya birlikte hakimin müdahalesini isteyebilirler. Hakim, eşleri yükümlülükleri konusunda uyarır; onları uzlaştırmaya çalışır ve eşlerin ortak rızası ile uzman kişilerin yardımını isteyebilir. Hakim, gerektiği takdirde eşlerden birinin istemi üzerine tedbir nafakası, oturulan evin eşlerden birine özgülenmesi gibi önlemleri alır.
Başvuru bir dilekçe ile Aile Mahkemesi'ne yapılır. Talebin içeriğine göre duruşmalı ya da duruşma yapılmaksızın karar verilebilir.
Bu başvuru için bir avukattan doğrudan hukuki yardım almanız yararınızadır.