Mesajı Okuyun
Old 26-02-2016, 11:13   #1
hakant

Varsayılan genç hukukçuların yol rehberi

Herkese selamlar. Yeditepe Üniversitesi Hukuk fakültesi son sınıf öğrencisiyim ve yaz ayı itibariyla okulumu bitireceğimi öngörüyorum. Uzun zamandan beridir bu forumu takip etsem de uzun uğraşlarım sonucu bu sitenin artık aktif bir üyesi olmayı başarabildim. Malumunuz artık okulun bitmesine iyice yaklaşmam ile birlikte mesleki hayatımı şekillendirecek hamleleri nasıl, ne zaman ve ne şekilde atmam konusunda uzun araştırmalara girmiş bulunuyorum. Burada meslekte yıllarını harcamış iyi kötü birçok olay yaşamış tecrübe edinmiş üstadların olduğunu bildiğim için benim özelimde fakat bir hukuk fakültesi son dönem öğrencisinin genelinde artık nasıl bir yol izlemesi gerektiği ne zaman staj aramaya başlanması gerektiği staj yeri ararken değerlendirme kriterlerinin ne olduğu yani maksimum faydalı şekilde bir staj dönemi geçirmek için nasıl bir büro bünyesine dahil olmak gerektiği ve hatta staj sonrasında nihai amacı kendi bürosuna sahip olmak isteyen azimli , çalışkan fakat tebrübesiz kardeşleriniz nasıl bir yol izlemesi gerektiği hakkında yapacağınız yorumlarlar vesilesi ile yolumuza ışık olmanızı rica ediyorum. Buradaki insanların samimiyetine ve yardımseverliğine inandığım için böyle bir başlık açtım. hepinize iyi günler dilerim
Bu arada ,yaz dönemi için İstanbul Anadolu yakasında resmi stajyer almak isteyen üstadlarla da irtibata geçmek isterim.