Mesajı Okuyun
Old 22-09-2002, 22:09   #31
Cest la vie

Karar birazcık sabır..

Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: Admin

Bugün için birşey söyleyemem tam bilmiyorum ancak 1989'da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde sene kaybetmeden 4 yılda mezun olan öğrenci oranı %7'ydi. Özel okullarda kaç?

Sayın Admin, siz bugün için bir şey söyleyemiyorsunuz, ben henüz istatistik tutacak kadar geçmişi olmayan özel okullar için ne diyebilirim ki? Ancak hala merak ediyorsanız en azından bizim okulu sizin için araştırabilirim.
Ayrıca ben hiçbir zaman "İstanbul Üniversitesi zor değil" türünden bir cümle kurmadım,sadece "özel okullarda diploma parayla satın alınıyor" sözüneydi karşılıgım. Zorluk olayının nasıl ortaya çıktıgını tekrar okumanızı rica ediyorum sizden.
.....
Sayın Tikici, hakkımdaki görüşleriniz için teşekkür ederim.
Bu okulda okumamın bir sonucu olarak her türlü insanla içice oldum/olmaktayım. Okula burslu gelip sınıfta kalma eşiğinde olandan tutun da, başka şartlar altında gelip çok da başarılı olana; veya benim okula girdiğim yıl(1999) 1. sınıfta olup da(ben hazırlık okuyordum o yıl) 2002 itibarıyla umudu ve çabalamayı kesmeyip hala 1. sınıfta olan(ki ben bu yıl 3ü okuyacağım) insanlara kadar her çeşit insan var. Ancak başından beri belirtmek istediğim nokta bunların hiçbirinin adalet sistemine "hiçbirşey bilmeden" bırakılmadığı;zorla da olsa "birşeyler öğrendikleri".
....
Bu nedenlerle herkesin birazcık beklemesini ve özel hukuk fakültelerinin mezun vermeye başlamasından sonra, bir terslik görürlerse isyan etmesini rica ediyorum.. Eğer şu anki önyargılar haklı çıkarsa ben de sizler gibi düşünürüm zaten, doğruya doğru!

Saygılarımla,
Ahu