Mesajı Okuyun
Old 08-09-2006, 08:59   #16
Almıla

iyi çalışmalarrr arkadaşlar; forumu okurken icra takipleri ile ilgili birkaç noktada takıldım. Yardımcı olursanız sevinirim?
1- Takibe konu ilam değilde kambiyo senedi olsaydı, müvekkil aleyhine 100 liralık senet tutarı yerine 50 lira ile icra takibine başlanması iş bu evrak sebebi ile müvekkilin sadece 50 lira borcunun olduğunun alacaklı tarafından da kabul edildiğini gösterir mi?
2- Yukarıdaki sorunun cevabı evet ise; ilama bağlı alacaklarda (asıl alacak- yargılama giderleri - vekalet ücreti olarak toplam üç kısımdan oluştuğunun kabulü halinde) aynı yorumun yapılabilme olasılığı var mıdır?

- yakın bir dönemde sayın meslektaşımın yaşadığı husus ile karşılaştım. Bu hususu düzenleyen yargı kararı bulamasam da ilama konu asıl alacağın bölünemeyeceği (Örğ: fazla mesai alacağı - işçilik alacağı -...vs) ve ayrıayrı takibe konulamayacağı ; vekalet ücreti ve yargılama giderlerinin ise ayrı takiplere konu edilebileceği yorumuna ulaşmışşştım. Bu kabulümde bir yanlışım var ise düzeltilmesi dileği ile ;
iyi çalışmalar