Mesajı Okuyun
Old 21-08-2009, 16:48   #361
üye18721

Alıntı:
Yazan Academic
Arkadaşımın aşkı şarkılarda olan bir şey değil mi? Biraz dik bir yorum olacak sanırım ama insanların bazı şeyleri kontrol edebileceklerini ve uzak durabileceklerini düşünüyorum.. Tümüyle sorumluluğun aşka vs bir takım şeylere atılması sanki işin kolayına kaçmak gibi geliyor.. Bilemiyorum biraz fazla mı mantık benimkisi ama bu tip durumlardan kaçınmak için gerekli çabanın gösterilmeden kendimizi direkt rüzgara bırakmak da hoş olmayan durumlara düşmeye yol açabilir.. Haa gerektiğinde tabii ki kendinizi rüzgara da fırtınaya da esen bahar yeline de bırakır ve aşkın tadını çıkarırsınız o ayrı ama olabildiğince rezaletten de uzak durmak şart..tüm bunları göze alıp sonuçlarına katlanarak aşkı yaşayacağım diyen de sonra şikayet etmesin.. di mi ama
Yaşamda her şey kurallara ve norm'lara bağlı değil.Çok güzel bir söz var: "Ölmeden önce en az bir kere karşı çıktığınız şeyleri yaparsınız" Yani keskin söylemlerde bulunmayın.Kişi gençken keskin söylemlerde bulunabiliyor.Ama yaşla birlikte gelen olgunluk,amiyane tabirle köşelerimizi yumuşatıyor.
Ben arkadaşının aşkına ilgi duymak derken, kız-kadın arkadaşımın birlikteliğini kastetmedim. Benim için bu durum çok etik dışı..
Ama konu sizin özneniz olursa; -özellikle kadın için- böyle bir ilgiye karşılaştığınızda; hele ki bu sizin de çok uzun yıllardan beri arkadaşınız olursa bazen kayıtsız kalamıyorsunuz.Benim gözlemlerim bu...İnşallah yine kadın erkek ayrımı yaptığım sanılıp yanlış anlaşılmam..