Mesajı Okuyun
Old 14-09-2010, 23:54   #5
dilekacr

Varsayılan Teşekkürler

Evet biraz da üzülerek belki de içimi dökerek yazdığım bu olaya karşı özellikle hakimlik mesleğini icra ettiğini zannettiğim hukukçu meslekdaşlarımın olumlu yaklaşımları beni bir hayli sevindirdi, neyse ki böyle düşünenler de var, teşekkür ediyorum çünkü e adalet diye bir sitede "bu avukatlar da ayağa bile kalkmıyorlar fazla oluyorlar" yollu açıklamalara da rastladım konuyla ilgili olarak ve gerçekten bu zihniyet beni ürkütüyor. Bugün kafamı epey bir meşgul etse de doğru bildiğimi söyleyerek kendimi ifade ettiğim için huzurluyum, ancak hakim beyin işi kalem katibi uyarırcasına zapta geçirmesi ve bir mücadele haline getirmiş olmasından dolayı üzgünüm, biraz da adalet sistemi adına. Hakimlerimizin çoğu ne yazık ki bizim gibi düşünmüyorlar ve bir iktidar meselesi haline getiriyorlar durumu. Bu çoğu zaman bazi itirazları tutanağa geçme hususunda da yaşanıyor. Umuyorum ki genç hukukçularla bu tarz yararsız polemikleri aşacağız.
Diğer taraftan adalet bakanlığından gelecek cevabın etkisinden ve geçerliliğinden ben de emin değilim, idari bir işlem olacak mı, mahkemeleri ve tüm adliyeyi bağlar mı bilemiyorum. Ayrıca ok yaydan çıkmışken eylemleri mi devam ettirip isyan bayrağı açsam mı ya da hakim beye adalet bakanlığından gelecek cevabı bekleyip olumlu olursa baroda afişe etsem mi onu da bilemiyorum.
Tekrar teşekkür ediyorum, kolay gelsin