Mesajı Okuyun
Old 21-10-2008, 01:35   #1
Konuk_

Varsayılan darp cezası,boşanma ve nafaka(mahkememe iki gün var)

iki yıllık evliyim ve 1yaşında oğlum var evliliğim ilk günlerinden itibaren eşimle şiddetli geçimsizlik halindeydik iş sebebiyle şehir değiştirdik fakat ben çalışıyordum ve hamileliğim sebebiyle bulunduğum şehirde kalmaya devam ettim eşimse diğer şehirdeydi hamilelik ve doğum sürecinde ayrı yaşamayı uygun bulduk çocuğum doğduktan sonra dürüstlük adına eşime vaktiyle anlatamadığım şeyleri anlattım eşim kızgınlık haliyle yaklaşık 5ay sonra dava açtı anlaşmalı olarak sonra vazgecti fakat davamız sürdü ayrı kaldığımız dönemde çocuğa veya bana maddi destekte bulunmadı ailemin yanında kalmama ragmen bu beni zorladı boşanmak veya düzgün bir şekilde evliliği sürdürmeye yanaşmadı manen çok zarar verdi küfür aşağlama aileme varana kadar rahatsızlık verici birçok harekette bulundu çocuğuna karşı olan sorumluluklarınıda yerine getirmedi beni ve çocuğumu yanına kabul etmediği gibi karılık yapmadığım iddiasında bulundu daima. sonunda darpta bulundu adli tıpta burnumun kırıldığı söylendi fakat kayıda yanlış geçti sadece vücuda acı verildiği yazıyor. boşanma davam 23ekim perşembe 2günüm kaldı avukatta tutamadım haklarımıda bilemediğim için acilen cevap alabilirsem çok sevineceğim. evliliğim süresince ailem maddi yönden azda olsa sömürüldü çocuk için nafaka istemiştim fakat şimdi maddi zarara uğradığımdan dolayı kendi adımada sürekli nafaka talebinde bulunmak istiyorum darpla ilgili zannederim karakoldan verdiğimiz şikayetle bir dava açılacak maddi manevi tazminat talebinde bu dava içersinde bulunabilir miyim yoksa ayrıca bir dava mı açmalıyım? darpın cezası nedir? nafaka eşimin maaş bordrosuna göre mi ayarlanır? çocuğa ve eşe ayrı ayrı nafaka talebinde mi bulunulur? hukuki haklarım bu durumda nelerdir? mağdurum ve haklarımı en iyi şekilde kazanmak istiyorum yardımcı olursanız çok memnun olacağım şimdiden çok teşekkürler...