Mesajı Okuyun
Old 29-10-2010, 10:23   #7
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk. Üye...
Sayın Cengiz Aladağ cevabınız için teşekkür ederim. ''Evraklarınız bulunduğuna göre Baro tarafından Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim edilecek ve Maliye tarafından size ödeme yapılacaktır.'' Ben bu durumu defterdarlıkta muhasebe müdürlüğü'ne sorduğumda bana paramı 1 sonraki dönemde alabileceğim söylendi. Yani yaklaşık bir yıl daha bekleyecektim.''Baro'nun sorumluluğu, ücrete değil, ücretinizi geç almanıza neden olunmasından dolayı uğradığınız zarara (yasal faiz) ilişkin olacaktır.'' Benim 1 sene sonra alacağım ve vergisini de ödemek zorunda kaldığım paranın sadece bana yasal faizinin verilmesi, bir sene sonra ana paranın verilmesi kanımca hukuka aykırı olacaktı.
Neyseki dün akşam saatlerinde baromuzun eski başkanı HSYK yeni üyesi Sayın Ali Aydın beni aradı ve ücretimi pazartesi alabileceğimi söyledi. Kendisini bu davranışından dolayı takdir ediyor ve saygılarımı sunuyorum.

Bir yıl daha beklemeniz gerekeceğini de nereden çıkardınız? Ödenek oldukça Maliye ödeme yapmaktadır. Ödenek de yaklaşık 3 ayda bir gelmekte, hatta talep olursa daha kısa sürede de gönderilmektedir.
Ayrıca artık Baro Başkanı olmayan bir kişinin size nasıl yardım edebildiğini de anlamıyorum.