Mesajı Okuyun
Old 03-03-2010, 13:41   #3
SINIRSIZ

Yücel Bey öncelikle çok teşekkür ediyorum.2. maddede yazdıklarınızı daha önce eklediğiniz yargıtay kararı ile de aslında tam anlamıyla pekiştirmiştiniz. Fakat Eş ve çocuklar için reddi miras kararı aldığım mahkeme hakimi, alacaklıların 2 zümreye kadar gidilebilecini, aslında 2. zümreye kadar mirasçılara kendi mahkeme dosyasından tebligat yapılıp mirası reddedip etmediklerini sorması gerektiğini fakat uyap taraf olmayanlara tebligat yapmadığı için bunu yapamayacağını söyledi. ve bana, onlar içinde mirasın reddi davası açmamı önerdi. ben bunun yanlış olduğunu sizin yargıtay kararınızı da göstererek ikna etmeye çalıştım. fakat o bu benim kanaatim. onlar içinde dava açmazsanız mirasçı olurlar ve reddetmek için süreyi kaçırmış olabilirler dedi. ben şimdi eş ve çocuklar reddetmiş olduğu için yeni mirasçıları gösterir veraset ilamı alacağım ve yeni mirasçılar içinde mirasın reddi davası açacağım. çok mantıklı değil gibi ama en küçük riski bile bertaraf etmek isteyen, borçtan korkan bir müvekkilim var. zor durumda kalmasını ve zor duruma düşmeyi istemediğim için bunu denemek zorundayım gibi geliyor. bununla ilgili bir düşünceniz veya öneriniz olursa paylaşırsanız sevinirim. henüz yeni veraset davasını açmadım.. tekrar teşekkür ediyorum.