Mesajı Okuyun
Old 07-05-2004, 08:30   #19
Sibel

Bir başkadır benim memleketim ! ! !

Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığına gelen başvuru dilekçelerinden örnekler
.....................................
Gürültülü müzik çalan bara insan hakları cezası kesildi
“Evimin altındaki barda kulakları sağır eden müzik yayınlanıyor. Uyuyamıyorum.” diyen vatandaşın mağduriyetini Başbakanlık bünyesindeki İnsan Hakları Başkanlığı giderdi.
...............................

Murat İçerler isimli vatandaş da Türkiye ile Yunanistan arasında imzalanan mübadele anlaşması sonrası Selanik'te kalan babasına ait çiftlik ve keçileri nasıl alabileceğini soruyor. İçerler, dilekçesinde, "Dilekçemde talep ettiğim hususların yerine getirilmesi için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim." ifadesine yer veriyor.
.................................................. ...........

Denizli'nin Tavas ilçesinden Bekir Utlu ise gönderdiği dilekçede, okul birincisi olan çocuğunun önünün kesildiğini savunuyor. İki öğrencinin birincilik için yarıştığı okulda üçüncü bir öğrencinin birinci yapıldığını öne süren vatandaş, dilekçesinde şu ifadelere yer veriyor: "Şikayetlerime rağmen, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin ciddi bir araştırma yapmadıkları kanaatindeyim. Bu konunun Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri tarafından incelenmesini istiyorum. Aksi takdirde öğretmenlere ve öğretmenlik mesleğine güvenin yitirildiği, adaletin sarsıldığı, tüm öğrencilerin şaşkına uğradığı görüşündeyim. Bu konunun incelenip tarafıma bilgi verilmesini arz ederim.”