Mesajı Okuyun
Old 23-12-2011, 22:40   #5
genc_mudur24

Sayın Avukatlarım , memur işlemini şikayet icra mahkemesine yapılır ancak bazı değerli avukatlarımız bu hususu göz ardı edip işlemi Savcılık kanalıyla çözmeye çalışmakta ve vatandaşı bu yola yönelendirmektedir , yukarıdada bazı arkadaşlarımızda memur işlemini şikayet yolunu seçmeyip savcılık yolunu seçmenin daha mantıklı olduğunu ve idari soruşturmanında açılacağını belirtmiş.Bunu okuyan İcra Müdürleri ve İcra Memurlarının çalıştığınız yerde size karşı nasıl bir tavır içerisine gireceği konusunda tahmininiz varmı? Ben bu hususta size katılmamakla birlikte söyleminizi icra müdürü olarak vede avukatları meslektaşlarımdan sayan biri olarak kınıyorum.Bunu bir vatandaşın söylemesiyle bu işin eğitimini almış bir avukatın söylemesi gerçekten beni düşündürdü.İcra takiplerini almayan Müdür arkadaşlarımız içinse şunu düşünmek gerek , yılın 11 ayı hiç durmadan çalışan ve hiçbir bahane uyduramayan müdür arkadaşlarımız yıl sonu geldiğinde , 3 aylık savcı teftişini ve yıl sonu teftişini vermek zorunda kalıyor , kimi yerde iş yoğunluğu kimi yerde de personel azlığı nedeniyle devir yapma süresi uzayıp yada kısalmaktadır.Bu nedenle yılın sadece 1 veya 2 haftası devir işleriyle uğraşan icra müdürlüklerine bu hususta hoşgörü gösterilmesini diliyorum.Tabi acil işlerin yapılmaması gibi bir durumunda söz konusu olmaması gerek ancak iyi niyetinde suistimal edilmemesi...
1
Saygılarımla.