Mesajı Okuyun
Old 03-07-2007, 12:56   #198
persona

sigaranin bu kadar atesli savunucusu oldugunu gormek beni sasirtti itiraf ediyorum.. 10 yil once falan insanlar sigara icseler bile, cok kotu birsey ne yapiyim birakamiyorum falan der, icmeyenlerle yesilaycimisin diye takilirlardi, cunku sigara icmemek cool birsey degildi, ama simdi bakiyorum, sigara icenler gitgide binalarin disina, yagmurlu havalarda, soguk havalarda sacak altlarinda durmaya zorlandikca... daha fazla agresif savunmaya basladilar bu "masum" aliskanliklarini...

sayin osmaniye, ben sigara (zehir) sirketlerinin ve turkiye cumhuriyetinin (o da en buyuk ureticilerden ne de olsa) sizin sozlerinizi reklamlarda kullanirdim, en masum aliskanlik sigara falan diye... acaba oyle mi? ve dediginiz gibi kendi dumaniniz icinde bogulmak bence baskalarini o dumanla zehirlemekten daha mantikli, cunku bu masum dediginiz seyin icindeki zehirleri bir tek sizin cigerleriniz almaya yetmiyor, o duman denen seyle etrafada saciyorsunuz...

yasak , istek dogurur demissiniz, hemen ispanya ornegine bakmanizi oneriyorum, adamlar yasaklayali 1 yil oldu ve sigara tuketiminde cok buyuk dusme var...

haydi Turkiyem sigarasiz(zehirsiz) gunlere....