Mesajı Okuyun
Old 11-03-2016, 00:00   #1
Av. Gürkan Muş, LL.M

Varsayılan California'da Hukuk Master (LL.M.) Eğitimi

Merhaba arkadaşlar,

Ben İÜHF mezunu İstanbul Barosu avukatıyım. Yaklaşık 4 sene önce San Francisco -California-'ya taşındım. Yaklaşık 1 sene kadar dil okulunda okuyup dönmek amacındaydım. Master yapmak açıkçası hem maddi olarak hem de dil engeli açısından biraz hayal gibiydi. Ancak; San Francisco'da Golden Gate University School of Law'da profesörle yaptığım görüşmeden sonra işler değişti. Amerikan Hukuku üzerine 1 yıl master yaptım ve şu an California Baro sınavına hazırlanıyorum.

Bu iletiyi yazmaktaki amacım da Türkiye'deki meslektaşlarımı bu konuda cesaretlendirmek ve yardımcı olmak. Ben henüz gelmeden evvel ve hatta geldikten sonra da master yapabileceğimi düşünmüyordum. Herkesin bildiği gibi okullar inanılmaz pahalı ve ben de zengin bir aileden gelmiyorum.

Herkes gibi ben de buraya gelmeden evvel internetten araştırmalarımı yaptım, forum sitelerinde dolaştım ve açıkçası maliyetleri ve açıklamaları gördükten sonra da tüm hayallerim yıkılmıştı.Şimdi geriye dönüp baktığımda ben Amerika'da Hukuk Master'ı yapabildiysem herkes yapabilir diye düşünüyorum.

Buradan hayalleri olan genç arkadaşlarıma istedikleri konuda bilgi vermeye ve yardımcı olmaya hazırım. İnanın hiç kolay değil ama gerçekten istiyorsanız yapabilirsiniz.