Mesajı Okuyun
Old 25-10-2007, 17:11   #5
imge_nil

Mesleğe saygı, kendine güven ve maalesef özveri, Maalesef diyorum, çünkü överimiz çoğu zaman karşı tarafça anlaşılmıyor ya da üstü kapatılıyor.Her insan fedakarlık yapınca , karşılığı almak ister öyle değil mi?
Ben de stajı bitmek üzere olan çiçeği burnunda bir avukatım diyebilirim.Önceleri çok olumsuz baktığım avukatlık mesleği aylar geçtikçe bana o kadar cazip geldi ki anlatamam. Staja başladığım ilk aylarda asla ve asla avukat olmam diyordum Hukuk'u çok seviyordum ama mesleğe karşı müthiş önyargım vardı.Neticede bunları aştım ve Her şeyi zamana bıraktım .Stajımı bitirmeye yakın olduğum şu günlerde anladım ki hayat size herşeyi istediğiniz, azmettiğiz kadar veriyor, önemli olan ne istediğini bilmek ve sabretmek.
Eğer ki mesleğinizi çok seviyorsanız ,ki yazdıklarınızdan kendinize Hukuk'a adamış olduğunuz çok açık, bildiğiniz güvendiğiniz yolda ilerleyin.Hukuk'u sevmeyen bir insanın avukatlıkta ilerlemeyi hedeflemesi beklenemez.Siz daha da ilerlemek istiyosunuz ki kendi işinizi kurup, büyük sorumluluk altına girmeye karar vermişsiniz.O halde İNANDIĞINIZ YOLDA İLERLEYİN.