Mesajı Okuyun
Old 06-12-2011, 12:11   #1
Konuk

Varsayılan eşimden ayrılıcam,ama kızımı görüş günlerini nasıl ayarlarım.

Merhaba,vereceğiniz cevaplardan dolayı şimdiden teşekkür ederim.Ben 2005 yılında evlendim.Eşime 15 ay askerliği boyunca ailem baktı ve asker dönüşü yine evimizi,düğünümüzü ailem yaptı.Erkek tarafından hiçkimse düğüne gelmedi.bunu kamerayla ispatlayabilirim.Eşim yıllarca asgari ücretle çalıştı ve ev kiramız o kadardı zaten.yıllardır evin tüm sorumluluğu üzerimdeydi.Eşim birsürü hatalar yaptı.Bankalardan ve özel bir senet davasından icraları var.Biz 1 yıldır ayrı yaşıyoruz.Evi geçindiremediği ve kızıma,bana bakamadığı için ailemin yanında kalıyorduk.Kızım 2 yaşında ama ona hiç bakmadı,maddi-manevi olarak.Konuyu özetlemeye çalıştım.sorularım:
1-ikametgahımı aldığım zaman onun icraları yüzünden bana icra gelirmi?
2-boşanma davası açmak istiyorum ama çektiklerimin karşılığınıda almak istiyorum.tazminat davası açsam kazanabilirmiyim?
3-Ayrı şehirlerde olduğumuz için,kızımı şehir dışına götürmesini hatta yatılı almasını istemiyorum.Ailesiyle hiç görüşmediğim ve bana yapılanlardan dolayı güvenmediğim için kızımın o aileyle kalmasını istemiyorum.bu konuyla ilgili yapılabilirlik varmıdır?
4-maddi durumum çok kötü.avukat tutmadan dava açabilirmiyim ?