Mesajı Okuyun
Old 21-09-2011, 08:21   #1
Konuk

Varsayılan psikolojisi bozuk

Merhabalar. Ben 17 aylık evli bayanım. Evliliğimiz boyunca eşimde bir takım tuhaflıklar sezinledim. Kendi kendine konuşma ve gülme gibi. Bir söylediğini defalarca söylemeler, bağırmalar, küfürlü konuşmalar, alkol. Hayatım çekilmez hale geldi. Rahatsızlıgımı dile getiriyorum doktora gidelim diye ama (ben rahatsız değilim sen hastaysan sen git) diyor. Ben aile hekimine gidip durumu anlattım. Obsesif olabilecegini ve kişilik bozuklugu oldugunu söyledi. Alkolün etkisiyle bir kez şiddet olayı da oldu ama o zaman belki düzelir diye şikayette bulunup rapor almadım. Benim evimde oturuyorsun, benim ekmegimi yiyorsun, benim arabama biniyorsun gibi cümleler kuruyor. Çalışmamı istiyor. Sigortamı ödüyor ama her gün lafını ediyor. Görümceme alkol olayından bahsettim eşimin yanında bana geç karşısına sen de iç dedi. Kayınvalideme bu kendi kendine gülüp konuşmasından bahsettim. Eşime (hanımın sana deli diyo) demiş. Beni anneme göndermiyor. Gidersem dövecegini söylüyor. iki lafının biri para pul.Kemiklerini kırararım, beynini dagıtırım gibi söylemlerde bulunuyor. Artık sogudum kesinlikle boşanmak istiyorum soguk davranıyorum. Bir gönül almak yerine böyle yapmakla eline hiç bişi geçmez diyor. Beni sigortanı öderiz diyerek işten çıkardılar nişanlı iken. Eşimde psikolojik bir sorun var.Benim gelecegimi çaldılar. Boşanma sürecini nasıl başlatabilirim. Çocuk yok. nafaka ve tazminat olayları nasıl gelişir? Eşimin akıl rahatsızlıgını nasıl kanıtlayabilirim. Kayınvalidem ile ilgili olarak hasta oglunun hastaalıgını gizleyerek evlendirip benim gelecegimi çaldıkları için ne gibi yaptırımlarda bulunabilirim? Bir de bekar iken üzerimde olan bir araba ve bir arsa var onlarda eşim hak idda edebilir mi? Eşimin evlenmeden önce edindiği mal varlıkları ve nakit üzerinde benim ne gibi hakkım olur?