Mesajı Okuyun
Old 29-01-2011, 18:22   #1
nurullah açıkalın

Acil Kusurlu Ve Km.sİ İle OynanmiŞ AraÇ SatiŞi

15 Ekim 2010 tarihinde internet ilanında gördüğüm 2005 model 119000 km.deki Ford marka dizel aracı almak için Trabzon'a gittim.Sahibiyle görüştükten sonra tanıdığım bir ustaya götürerek araca baktırdım iyi durumda olduğunu söylediler ve aracı aynı gün satın aldım. Ancak 1 ay sonra aracın yağı bitti ve değiştirdim. 1 ay sonra 3 litre yağ tekrar bitti. Anormal bi durum olduğunu anlayarak bir ustaya gösterdim ve motorun bitmiş olduğunu söylediler. Bir de yetkili servise göstereyim dedim ve Ford yetkili servisine gittim. Orda bana aracın enson 2007 yılında 145000 kmde servise girdiğini ve daha önce bir şirkete kiralık olarak verildiğini söylediler. Ancak bana satan şahıs arabayı ilk sahibi olan bir şahıstan aldığını da söylemişti. Sonuç olarak ben yetkili servisten ekspertiz raporu aldım.
Elimdeki rapordan aracın km.si ile oynandığı açıkca belli oluyor. Buna dayanarak dava açmayı planlıyorum. Bu davayı nerede,hangi mahkemede açabilirim. Ve bununla ilgili olarak elinde Yargıtay kararı olan arkadaşlar varsa ve benimle paylaşırlarsa çok sevinirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.