Mesajı Okuyun
Old 06-11-2011, 20:11   #217
Av.Mehmet Saim Dikici

Okuduklarımdan sonra gitmeye korktuğum Adliye'ye nihayet 2 Kasım ve 3 Kasım 2011 tarihlerinde duruşma için gittim.

Adliye'nin temizliğine hayran oldum. Bu güne kadar bir resmi dairede bu kadar temiz bir tuvalet görmediğimi de peşinen söylemeliyim. Hakimlerin odaları, duruşma salonları mükemmele yakın... Avrupa'da bile bu kadar temiz bir Adliye yok denebilir. Baro odaları şaşırtıcı derecede güzel. Hatta denemek için THS'ye bile girdim Baro odasında bulunan PC'den. Cübbeler pırıl pırıldı. İlk defa kolları ve yakası yağsız cübbe giydim.

Blok ve kat planlarını gösteren tabelalar iyi düşünülmemiş. Olumsuz noktalardan birisi buydu. Bir iki küçük müdahale ile o da düzelir. Asansörler görsel olarak iyi ancak sistem olarak galiba iyi değil. İlk bindiğimde 6. kata bastım, asansör hareket etti ve derken birden sallanarak ve sesler çıkararak küüt diye aşağıya indi. Yüreğim ağzıma geldi ve hemen dışarı çıktım. Bir diğer asansör ile 6.kata gidebildim. Otopark'ı çok büyük ama park ettiğiniz yeri iyi aklınızda tutmanız lazım, arabayı bulmak zor oluyor.

Benim kanaatim:

(Eski adliyeleri düşününce) Son derece güzel bir Adliye olmuş. Yapanlara teşekkür ederim.