Mesajı Okuyun
Old 04-01-2010, 22:13   #149
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sayın Demirel,
Israrla asıl konudan uzaklaşıyor, "yasalarımızda bekaret" yok diyorsunuz. Kimse "yasada bekaret sözcüğü var, bir vasıf olarak kadında aranır" demiyor ki. Evet, bekaret sözcüğü geçmiyor yasamızda ama "Yanılma" ve "Aldatma" başlıklı maddeler var ve zaten bu maddeleri tartışıyoruz. Yasada açıkça bekaret yazması gerekmez, diğer bir çok kavram yazılmadığı gibi. Kadın bekarete "zar diktirecek kadar" önem veriyor ve eşini (eş adayı iken) bu konuda aldatıyorsa ne olacak, bunu tartışıyoruz ve sizin bunu anladığınızdan eminim. Ama asıl soruya yanıt vermek yerine bekaret kavramından sözediyorsunuz.

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL

-Kızlık zarının diktirilmesini, eşin aldatılması , dolayısıyla evliliğin iptali sayabilmek için, öncelikle bekaretin kadında aranması gereken bir vasıf olup, olmadığının tespiti gerekir.

-Bekaret aranabilecek bir vasıf değil ise, diktirilmesi-diktirilmemesi-vardır-yoktur denmesi, sonuca etkili değildir. Çünkü artık yasa, BEKARET adlı bir kavramı TANIMAMAKTADIR

Sayın Aladağ,

Israrla bu cümleyi neredeyse tüm mesajlarıma yazıyorum ama, sanıyorum bu kısmını okumak istemiyor, yetmiyor, beni konudan ayrılmakla suçluyorsunuz (Daha önce de aynı vurgulamayı yaptınız, zamanla hukukun dilinde anlaşırız inancıyla yanıtlamadım)...Konumuz bu, bununla başladı, buraya bağlanıyor ve burada da bitiyor.

Defalarca sarfettiğimiz "YOK'ta noksan aranılmaz" sözü, yoksa size yalnızca bir latife gibi mi görünüyor?

Saygılarımla.