Mesajı Okuyun
Old 04-01-2010, 20:19   #138
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Özel mesajda bana belirttiği görüşüne

Ben Raşit Beye bu forumla ilgili görüş bildiren bir mesaj yollamadım. Saim Abiye telefon ettiğim doğrudur.

Ben Saim Abinin özetlediği görüşlerden 2.sini tam destekliyorum. Bence, kızlık zarını diktirtiği halde, bakireyim diyen birisi eşini aldatmıştır.

1. görüşün istisnalarının olabileceğini düşünüyorum. Örneğin, erkek, bayanın bakire olduğunu sanarak evleniyorsa, bayan da bu konunun erkek için çok önemli olduğunu biliyorsa, bu halde susmak da bence aldatmak kabul edilebilir. Örneğe örnek: Erkek, "önceki nişanlımdan, bakire olmadığını öğrendiğim için ayrıldım" demişse, kadın da susmuşsa bu sessizlik aldatma kabul edilebilir.
Pekala, kızlık zarını diktiren kadının bu konuda sessiz kalması, her durumda aldatma kabul edilemez.

3. görüşe şu açıdan katılmıyorum: Kadının bekaret zarını diktirmesinin keyfi olabilceğine ihtimal vermiyorum.
Kadının bakire sanılmak istemesi ne kadar hoş görülebilecek bir haksa, erkeğin gerçekten bakire olan birisiyle evlenmek istemesi de en az diğeri kadar haktır. Bekar erkeğin bu arzusu, bekarken evleneceği kadını seçmesi, her hangi bir kadının kişisel haklarını sınırlamaz.

Saygılar,