Mesajı Okuyun
Old 22-07-2003, 22:55   #4
Kuzey

Sayın Admin ve Sayın Av. Sehper

ikinizin de işaret ettiği noktalara tamamen katılıyorum. Tabiki bir avukat dava başlamadan sonucu söyleyemez çünkü karşı tarafın da kendine göre haklı sebebleri var. İkincisi tabiki bütün bu hizmetleri günlük prosüdürlerle kendi işleriyle ve hayatıyla uğraşırken yapamaz.

Ama benim burda bahsettiğim daha çok sistemdeki sorunlar. Boşanmak isteyen alıp başını gidiyor. Ben aile hukukunda davalı ve davacıyı DAVA AÇMADAN ÖNCE bir masa karşısında oturtacak bir yöntemden bahsediyorum daha çok. Bir psikoterapist gözetiminde tamamen yargıdan ayrı ancak raporların davada geçerli olabileceği bir sistem... Ve bu rapor, oturum yapılmadan dava açılamaz ibaresi..

Efendim orda kavga ederler , birbirlerine girerler.. Hiç birşey olmaz.. Bir polis o odada otursun kimse birbirinin üzerine atlamaz. Bunu da yaparsa olduğu gibi davaya yansıyacak sonuçları, kendi bilir.. En güzel ve yasal şahit, kanıt..

Ayrıca size şöyle bir soru sorayım. Bu mesleğin içinde olan kişiler olarak.. Bu sistemden siz memnun musunuz ??

Sizler müvekkillerinizi bir psikoterapiste yönlendiriyor musunuz ? Böyle bir tavsiyede bulunuyor musunuz ? Tabiki siz yapıyor olabilirsiniz. "Siz" den kastım bir şahıs yada bir grup değil. Genel olarak konuşuyorum.

Yoksa bütün bu saydıklarımı tek bir avukat yapamaz. Ama aynı büro içinde bile böyle bir uzmanla çalışabilirsiniz..

Aslına bakarsanız bu ülkede yaşama becerisi gösteren herkesin ama herkesin gerçekten bir psikoterapiste ihtiyacı var. Yolda yürürken bile insanların gözünün içine bakıyorum. Her an biri cinayet işleyecekmiş gibi geliyor..