Mesajı Okuyun
Old 29-11-2011, 15:09   #1
Konuk

Varsayılan İş yerinde psikolojik şiddet ve hukuki işleme yansımı

İyi günler. Ben eşimden ayrı yaşıyorum. Kendisinin bir başka bayanla hususi ilişkileri var. Eşimin beraber olduğu bayanın kendi işyerimdeki arkadaşları ( bunlara benim yöneticilerimden bir ikisi de dahil olmak üzere ) tarafıma tahrik, tehdit suretiyle devamlı surette öfkelendirilmek, saldırgan vs tutum içerisinde olmamı sağlamak istemektedirler. Buradaki amacın ise beni tahrik ederek psikolojimin bozuk olduğu yönünde bir psikoloğa sevkedilmemi sağlayarak eşime mahkemede kullanabileceği bir belge ortaya koymak.
Ne yaptı isem bunun önüne geçemedim. Çünkü bu kişiler yalnız olduğumuz ortamlarda tarafıma karşı saldırıda bulunuyorlar. Sonrasında ise asla hakaret yada tehdit etmediklerini, bunların benim hayal yada kurgum olduğunu iddia ediyorlar. Zaten özel hayatında problemler yaşayan ve çocuklarının sorumluluklarını tek başına üstlenmeye çalışan, hayat mücadelesi veren bir bayanım. Bir de eşimin beraber olduğu bayanın sırf beni yıldırmak adına işyerimde verdirmek istediği rahatsızlık ve huzursuzlukları taşıman artık çok zor geliyor.
Bir psikoloğa giderek sağlam raporumu almalıyım. Yoksa hukuki sürece yansıtabilirmiyim ? Yansıtabilirsem bunu nasıl ve hangi yolla yapabilirim ?