Mesajı Okuyun
Old 08-09-2011, 09:33   #1
guyar

Varsayılan idari dava-hukuki menfaat-yürütülmesi kesin ve zorunlu işlem

Sayın meslektaşlarım,müvekkil bir devlet üniversitesinde Kimya mğhendisliği bölümü bölüm kurulı üyesidir.Bölümde okutulan bir derse ait ders kitabının içerik olarak ana kitap olamayacağı,yetersiz ve güncelliği geçmiş bilgilerden oluştuğu iddiasıyla Kimya Müh.bölümünde iddiada bulunuyor ve bunun üzerine ilgil derse ilişkin hocalarca bir rapor hazırlanarak rektörlüğe sunuluyor.Akabinde müvekkilde rektörlüğe bir dilekçeyle durumu bildirerek yeni önreilen kitapların uygulanmasını talep eden bir dilekçe yazıyor.Rektörlük 60 gün sessiz kalarak zımmen reddediyor.
1-Bu halde,müvekkilin zımmen reddin iptalini dava etmek için hukuki menfaati var mıdır?(zira öğrenci olsa,daha iyi eğitim alma hakkına istinaden hukuki menfaati vardır diye düşünüyorum ancak müvekkilde aynı zamanda kimya mühendisliği bölüm kurulu üyesi ve onunda daha iyi eğitim ve öğretim vermek başlıca görevi)
2-Dava konusu yapılacak işlemin yürütülmesi kesin ve zorunlu bir işlem olması gerekiyor.Zımmen red halinde yürütülmesi kesin ve zorunlu bir işlem var mıdır?Dava konusu yapılmak istenen süreç 22.10.2010 tarihinde başlamıştır.

Teşekkür ederim.