Mesajı Okuyun
Old 31-01-2007, 22:53   #2
| Burak |

Alıntı:
Yazan unique
“Haber-Tartışma: Can Dündar'ın hazırladığı “Neden” (NTV)

Gece Bülteni: Gökmen Karadağ'ın sunduğu “Haber Aktif” (TV 8)

Müzik-Eğlence: Funda arar ve Kıraç'ın sunduğu “Gölgeler” (TRT)

Haber-Yaşam: Cüneyt Özdemir'le Soner Yalçın'ın hazırlayıp sunduğu “5N 1K” (CNNTÜRK)

Kültür-Sanat: Doğan Hızlan ve İhsan Yılmaz'ın hazırladığı “Karalama Defteri” (CNNTÜRK)

Haber-Aktüel: Nevzat Bingöl'ün hazırlayıp sunduğu “Duyan Var Mı?” (SKYTÜRK), Cevdet Cantürk'ün sunduğu “Haber Anadolu” (TRT 2), Bekir Develi ve Onur Sakar'ın sunduğu “Yola Düşenler” (STV)

Belgesel: Kerime Şenyücel'in hazırladığı “Osmanoğlu'nun Sürgünü” ile “Dev Kanatlar” (TRT)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Programı: “Ali Tezel'le Çalışma Hayatı” (Kanaltürk)

Apolitik: “Metin Özkan'la Siyaset Dışı” (SKYTÜRK)

Ödüller içinden bir kaç tanesini seçtim. Ve bu seçtiğim tarzda olan programların artması halinde televizyonun belkide iyi bir alışkanlığa dönüşeceğini düşünüyorum. Günümüzde reyting uğruna o kadar seviyesiz, kültürsüz konuşmalar yapılıyorki programlarda televizyon izlemekten bıktırdı beni. Sorumlusu kim? Yine biz. Yukarıda haklı olarak ödüle layık olan programlar seyredilmemekten dolayı kısa süre sonra yayından kaldırılırsa şaşırmayın.

Özellikle son günlerde Kıraç ve Funda Arar ın sunduğu "Gölgeler" programını öneririm. Müziğin gerçek bir kültür olduğunu öğreniyor insan.