Mesajı Okuyun
Old 20-01-2007, 22:56   #7
calikusu_kamuran

Syn. cLaW, KILICIM ONURUM diyorsanız mücadelenizi vermek zorundasınız.ALINTI:"Beklentilerinize cevap verebilecek güçte olduğumu sanmıyorum"

Elbetteki "beklentilerinize" derken ne demek istediğinizi, sizin istediğiniz kavrama tahvil edememişsem özür dilerim. Ben yanlış anlamış da olabileceğimi düşünerek devam etmek istiyorum.

Öncelikle şunu söylemek isterim, evet insanlığın öldürmemesi için çare vardır. Fakat Syn. Konyalı" ya şu noktada katılmaktayım insanlık henüz İLKEL ÇAĞINI yaşamaktadır. Fakat KORAYAD" ın belirttiği gibi insanlık var oldukça öldürme eylemi var olacaktır düşüncesine katılmıyorum. Ben bu yazımı özellikle CLAW(sanırım common law)" destek olmak adına ve elindeki kılıcın hakkını vermek adına ve özellikle o kılıç İNSANLIK KAVRAMININ kılıcı ise katılmaktayım.

1-İnsan dilerse öldürmez, öyle bir hukuk oluşturacaksınız ki üstün güç bir insan öldürme eylemi içine girmeden önce olaya müdahale edebilsin ARADA MADDİ SET OLABİLSİN.
Şu an ortada var olan yalnızca düşünsel/manevi/korkutma tarzında bir settir ve düşünce yok saydığı anda hiç bir anlam ifade etmemektedir.
2-Devletin önleme mekanizması yargılamadan önce olaya müdahale edebilecek bir hıza kavuşmuş olsa en azından öldürme hiç olmaz diyemezsek bile azalacaktır.
3-İmdaaaaaaaaaaaaaaaaaaat, sesine zarar doğmadan yetişebilir misiniz? Ve yetişmek zorunda olan bir mekanizma var mıdır?
4-İçindeki bireyler ile birlikte ve bu bireylerin tüm çağdaş hakları ile birlikte TOPLUMU OLUŞTURDUĞU VE TOPLUMUN TEK BİR VÜCUT OLDUĞUNU benimseyemeyen bir dünyaya/evrene sahip olduğumuz sürece suç varlığını sürdürecektir.
5-İnsanlık, toplum sayıları kadar İNSANLIK tanımı yapmaktadırlar ki henüz DÜNYA kendisi TEK BİR VÜCUT OLDUĞUNU ALGILAMIŞ DEĞİLDİR. Ve bu noktada İNSANLIK HENÜZ İLKELDİR diyerek Syn Armağan Konyalı" ya katılmaktayım.
6-Bir başkasının canı yanıyorken toplumun diğer üyelerinin canları yanmıyorsa orda TOPLUM var değildir. Evet düşüncemizdeki TOPLUM apaçık tek bir vücut olduğunu kabul ettiğimiz toplumdur fakat bunu her beyin kabul etmiş değildir.
7-Eminim askerliğini yapmış olanlarınız vardır. Bady kavramı vardır anlatanlardan duyduğum kadarıyla ve bir kişinin hatası herkese yüklenir ve örneğin iki kişi tek vücut gibi biri diğerinin tüm eylemlerinden sorumludur. Bu iki kişi kesinlikle bir tek bütün gibi işlem görür. Birbirlerini kesinlikle korumak zorundadırlar.
8-Toplumlar asıl İDEAL TOPLUM olma özelliklerini SAVAŞ gibi durumlarda kazanmaktadırlar. Cephede diğerine gelen en küçük bir zararın sana da etsinin olacağını bilirsin. Yalnız sizler varsınız orda ölümle burun buruna ve her bir kişi diğer bir kişinin zayi olmaması için canla başla mücadele etmek zorundadırlar.
9-Nihayet şunu söylemek isterim ve üniversitede bir soruya cevap olarak yazmıştım: İNSANLIK DÜNYA DIŞI BİR DÜŞMANLARI OLMADIKÇA ASLA BİRLEŞEMEYECEK GİBİ GÖRÜNMEKTEDİRLER Kİ İNSAN, İNSANLIĞIN NE ANLAMA GELMİŞ OLDUĞUNU BİRLİĞİN NE ANLAMA GELMİŞ OLDUĞUNU KAVRASIN FAKAT İNSANLIK UNUTKANDIR VE BU DÜŞMAN SÜREKLİ OLARAK ORDA VAR OLSUN.

saygılarımla

İNSANLIK KILICI ONURUMDUR.