Mesajı Okuyun
Old 14-10-2006, 17:22   #13
Jeanne D'arc

Galatasaray alnının teriyle aldı o kupayı ve GS'yi ezeli rakip takım olarak görmeme rağmen ne kadar sevindiğimi hatırlıyorum.

Ancak Orhan Pamuk'un aydın yönünün olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Kitaplarından sadece "Yeni Hayat"ı okudum. O dönem müthiş medyatik, moda olan bir kitap olmasına rağmen beğenmemiştim. Yine de Orhan Pamuk'un edebi yönüne dair bir eleştiri yapmayayım ancak ben ödülün kesinkes siyasi gerekçelerle verildiği inancındayım. Bir de röportajlarını okuyunca komik geliyor: "Ben siyasetle ilgili değilim." gibi açıklamaları olduğunu hatırlıyorum, sonrasında birden nerden ilham geldi ise bir milleti, edebiyat camiasından hareketle dünya kamuoyunda mahkum eden ifşaatlara başladı.

Ayıp nedir biliyor musunuz Sayın Prejuges? Ayıp, terazinin bir kefesine milleti(ni) bir kesesine kişisel kazanımları koymaktır. Ayıp, millet(ine) 1.36 milyon dolar değer biçmektir! Ancak bu millet sanıldığından daha değerlidir, en azından Amerikan Dolarları ile ölçülemeyecek kadar.

Sayın Pamuk çil çil dolarlarını harcarken iyi düşünsün: Hak-hukuka aldırmayan uluslararası (hukuk değil) siyaset çarklarının bizi getireceği nokta itibariyle, devlet olarak yarın öbür gün sözde soykırımın sözde mağdurlarına tazminat ödemeye mahkum edilmeye başladığımızda, milli hasıladan kişi başına düşen paydaki azalma oranında vatandaşlar da kendisine rücu edebileceklerdir. Hukuken zor gibi mi gözüktü, şahsi kazanımlar için her türlü cambazlığın yapılacağına iyi bir örneğimiz var.