Mesajı Okuyun
Old 25-03-2008, 14:04   #30
Pınar

Sanırım meslektaşlarımızın çok zorlandığı bir hususa daha değinmek te fayda var;
Adliye personeli ile ilişkiler; özellikle icra dairelerinde çokça karşılaşılan bir sorun, kimi avukatların işlerini kolayca, beklemeksizin yaptırabildiği ama kimilerinin de günlerce imza beklediğine şahit oldum.
Kimilerinin bir icra dairesinde Avukat değil de sanki orada çalışan personel için görevlendirilmiş yardımcı eleman gibi davrandığı, öte yandan kimilerinin de adliye çalışanlarını sanki kendi katipleriymişcesine aşağıladığına tanık oldum.
Onların çalışma koşullarının ağır ve iş yüklerinin de fazla olduğunu da göz önünde bulundururak ama görevlerini, sorumluluklarını ve yetki sınırlarını da hatırlatarak, iyi, sıcak ama mutlaka mesafeli bir duruş sergileyerek,iş yaptırmak üzerinden değil, her iki taraf için de görev sorumluluğu yönünden hareketle bazı işlerimizi kolaylaştırabileceğimizi düşünüyorum ve bazen becerebiliyorum ama herzaman değil. Bu konuda benden daha deneyimli meslektaşlarımızın da tavsiyelerini bekliyorum.