Mesajı Okuyun
Old 30-12-2006, 16:21   #1
Av.Suat Ergin

Varsayılan Polis Önce Havaya Sonra Yere Ateş Etti. Yetmedi Vatandaşın Gözünü Kabzayla Morarttı

Tabanca kabzasıyla göz moratan polis açığa alındı

Erzincan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru , iddiaya göre tartıştığı komşusu 46 yaşındaki Orhan Yıldırım'ın ayaklarının dibine ateş ettikten sonra sağ gözüne tabancasının kabzasıyla vurdu. Kaşının altına 3 dikiş atılan Yıldırım şikayetçi olurken, polis memuru açığa alındı

29.12.2006

Olay, geçen pazar saat 23.00 sıralarında 13 Şubat Caddesi'ndeki TOKİ konutlarında meydana geldi. 10'uncu blokta oturan evli, iki çocuk babası Orhan Yıldırım ile 8'inci blokta oturan polis memuru bilinmeyen bir nedenle tartıştı.

İddiaya göre, polis memuru , Orhan Yıldırım'ı korkutmak için beylik tabancasıyla bir el havaya, iki el de ayaklarının dibine ateş etti. Polis memuru daha sonra, tabancasınının kabzasıyla Yıldırım'ın gözüne vurdu. Yaralanan Yıldırım, gittiği hastanede tedaviye alınırken, kendisine vuran polisten de şikayetçi oldu.

Hakkında adli ve idari soruşturma başlatılan 3 yıllık polis memuru, valilik tarafından açığa alındı.

Orhan Yıldırım, olayı şöyle anlattı:

"Gece vakit, dışardan ses geliyordu. Balkona çıktığımda 3 kişinin tartıştığını gördüm. İçlerinden biri bana hakaret etti. Aşağı indim ve niçin hakaret ettiğini sordum. Birbirimizi itekledik. Bana `sen görürsün' diyerek eve gitti ve silahını aldı. Dışarı çıkar çıkmaz bir el havaya, iki el ayaklarımın önüne ateş etti. Sonrada tabancanın kabzasıyla gözüme vurdu. Kalp hastası olan eşim Sevim Yıldırım olaydan çok etkilendi. Onu da hastaneye kaldırdık. Polis olduğunu daha sonra öğrendim. Kendisinden şikayetçi oldum ve savcılığa dilekçe verdim."

http://www.vatanim.com.tr/root.vatan...3&Categoryid=1