Mesajı Okuyun
Old 01-12-2008, 11:19   #18
hcetinkaya

Alıntı:
Yazan Av. Muzaffer ERDOĞAN
ben yaklaşık üç ay sonra almıştım. sabırsız olmayın. hem alsanız ne olacak? evrak mı göreceksiniz? hayır

duruşma günlerini görebilirsiniz (işleniyorsa) Ankara'da bir sürü mahkeme işlemiyor. Gerekçeleri uyapın işleri yavaşlatması.

evrak göndermek için djital imza gerekiyor. Ben ne avukatların para ödeyerek dijital imza alacaklarını, ne de personelin internetten gönderilen dilekçeyi kullanabileceklerini varsaymıyorum.

Ben avukat portalına dahilim. Şifremi aldım. Adalet Bakanlığına da paramı ödedim. Ama bir sürü mahkemedeki duruşma günlerini göremiyorum. Hakimlerle konuştum gerekçe: Uyap geç çlışıyor bizi engelliyor.!

Sistem kendi içinde çalışmıyor veya engelleniyorsa ne denebilir ki

kullanamayanların çok üzülmelerine gerek yok. Şu anda çok işlevsel değil.

Saygılar

Avukat Bey,
Siz Adalet Bakanlığı'na sertifika için para ödemediniz. Parayı baronuza ödediniz. Bizim sizler için ürettiğimiz sertifikalar TAMAMEN ÜCRETSİZ dir. Bu konu hakkında başka il barosundaki avukat arkadaşlara da sorabilirsiniz.
Üstelik çoğu avukatlar süresi biten sertifikaların yenilenmesi için eski adıyla avukat_portal@adalet.gov.tr adresine (yeni adı uyapportal@adalet.gov.tr) "yenileme talebi"nde bulundular ve sertifikaları en geç 1 hafta içinde üretilerek adreslerine gönderildi.
ÜCRETSİZ OLARAK tabi...