Mesajı Okuyun
Old 09-03-2008, 11:28   #22
Av.muhittinköylüoğlu

Sayın Şenoğlu,
1-Ömer arkadaşım halen başında olan derdi ve bunun benzerlerini avukat kamuoyu ile paylaşma yöntemini haklı olarak tercih eden ve şahsi değil mesleki problemi olan bu tür sorunları çevresi (aile çevresi değil hukuk çevresi ile) ile paylaşmayı beceri ile yapan bir meslektaşımızdır.Ve bu tarzı da esasen doğru olandır.
2-İnanın sizin haklı olmanızı çok isterdim.Zira haklı olsanız bizlerin de derdi bu kadar çok olmazdı.Mutlaka haklı olduğunuz ve sizin belirttiğiniz tarzda olaylarda vardır.Çünkü hiç birimiz masum değiliz.Hepimiz bu toprağın ürünüyüz.Hepimiz bu toprağın doğal sonuçlarının ürünüyüz.Amma bu doğal sonuç bazen çığrından çıkabiliyor.Ve kişisel olarak canı yanan feryat edebiliyor.Ne yazık ki meslek kuruluşları bu gibi konularda fazlaca hassas olmadığı için ilkesel yada kurumsal olarak mücadele vermek te pek mümkün olmuyor.oysa hakim ve savcılar açısından ise tam bir kurumsal korumaya geçiliyor.Hakimler hakkında yapılan hiç bir şikayet neticeye ulaşmıyor.Siz daha iyi biliyorsunuz ki matbu olarak (işlem yapılmasına gerek olmadığına) şeklinde cevap geliyor.Ya da öyle bir sorun var ki hiç bir şekilde aşılamıyor.Şöyle ki bir hakimle mahkemelik olacak olursanız ananızdan emdiğiniz süt burnunuzdan geliyor.En orjinal usul işlemleri bu davalarda görülüyor.En yasal talepleriniz bu davalarda reddediliyor.Çünkü aynı adliyede görev yapan aynı lojmanda oturan eşleri gün arkadaşı çocukları okul arkadaşı olan hakimlerimiz mecburiyet psikolojisi içerisinde dayanışmaya giriyorlar.İnanın çaresiz ezilmiş bir hale geliyoruz.Ben hukuksal çaresizlik içerisinde bir tek şey yapabiliyorum.Ve beddua ediyorum.Bedduam da şu inşallah çocuklarınız avukat olur hele kızınız varsa inşallah avukat olur ve inşallah ceza ve icra işi yapar merci hakimlerine icra memurlarına 32 dişini gösterir cezaevi girişlerinde tacize maruz kalır.İnşallah emekli olup hakimlikten avukatlığa terfi edersiniz ve inşallah bizim çektiğimiz gibi çileler ile tanışırsınız.İnşallah cezaevi girişinde sim kartınızı unuttuğunuz için yargılanırsınız.Çünkü hukuken teslim bayrağını çektim.varmıdır bilmiyorum ama varsa ilahi güce havale ediyorum.
Bu arada bu beyanım sakın teslimiyeti seçtiğim olarak anlaşılmasın ama yorulduğumu kesinlikle kabul edebilirim.Benim gibi inatçı biri bile yorulmuşsa mevcut problemlerin hepsi bir nedenle görülememktedir.
Bir kısım problemler mesşlektaşlarımızın aşırı boyun eğişi nedeniyle
Bir kısım problemler meslektaşlarımızın bunu kamuoyu ile paylaşmayı tercih etmeyişi nedeniyle su yüzüne çıkmamaktadır.
Ömer arkadaşım daha işin başında oluşu heyecanı ve teknolojiyi iyi kullanan biri olduğu için dikkat çekmektedir.ve doğrusu da budur.
Ben şahsen paylaşmayı sevmediğim ve artık yorulduğum için şu an dinlenmedeyim ama meselenin sizin beyan ettiğiniz gibi olmadığını kendi yargılandığım davalar nedeniyle rahatlıkla söyleyebilirim.
samimi görüş ve düşünceleriniz nedeniyle de kutluyor teşekkür ediyorum.
Ömer sana gelince devam et arkandayız.Bana verdiğiniz kadar destek olacağımdan emin olabilirsin.uğur poyrazın bana benim uğura verdiğim kadar ve de AHM nin geçmişte bana verdiği kadar sana destek olacağımdan emin ol.Yalnız ümit ediyorum herkes aynı derecede destek olmaz. Sevgiler