Konu: Uyap
Mesajı Okuyun
Old 27-04-2009, 16:37   #1
Konuk

Varsayılan Uyap

Merhaba,daha önceden boşanma davamızın ilk duruşması olan 2008'in kasım ayında hakimin kızıma ve bana nafaka bağladığını ancak 5 ay bir süre geçmesine ragmen hala nafakanın elimize geçmediğini dile getirmiştim.Avukatım eşimin maaşına icra koyduğunu ama hala ses çıkmadığını söylemişti.Ben bugün UYAP'ı duydum ve bir araştırma yaptım.Menüden adli davalara girip tc numaramla sorgulama yaptığımda benim dava sürecimdeki herşey çıktı.İcrayla ilgili kısımda yaptığım aramalarda bu numaraya ait bir dosya yok diyor.Avukatımı aradım;'şuan adliyedeyim,nafaka işlemlerimiz için hangi icra dairesinden başvuru yapmıştınız hazır gelmişken birde ben sorayım 'dedim. Bana; '2 hafta önce gönderilen tebligatın akibeti için yazı yolladım,siz bulamazsınız ben yarın sabah yine bakarım',dedi.
Şimdi merak ettiğim,UYAP'ta neden bu durumla ilgili bana ait herhangibir bilgiye rastlamadım(tüm icra mahkemelerine tek tek girip sorguladım)Bu durum normalmi,yoksa Avukatım gerçekten bu konuyla ilgili hiçbir girişimde bulunmamışmı?
Ben dava açarken notere gidip Avukatıma vekalet vermiştim.Avukatımı değiştirmek istesem izleyeceğim yol ne olacak.Vekalet verirken ben notere tek gitmiştim,iptali için tekrar notere gidecekmiyim,iptal sırasında onunda imzası felan gerekecekmi?