Mesajı Okuyun
Old 07-09-2014, 12:09   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Alıntı:
Benim sizden ricam kendi özel eşyalarımı almak istiyorum.Bu kişiden ne şekilde eşyalarımı alabilirim?Zaman ayırıp bana bir yol gösterebilirseniz çok memnun olurum

Evdeki gündelik hayat için gerekli giysi kitap vb gibi eşyalarınız 6284 sayılı yasanın mad. 8/7 gereğince teslim alınabilir.

Diğer eşyalar için eşya iadesi veya bedelinin faizi ile ödenmesi talepli dava açılması gerekir.

Alıntı:
Heran gergin yaşamaya başladım her özel gün bana zehir oluyor biyerlerim ya patlıyor ya morarıyrdu,saatlerce bıkmadan adice hakatetler ederken etrafımdakilerden utancımdansadece susup ruhsuz bir kum çuvalı gibi sadece bakıyor ağlıyor ve düştüğüm yerden kalkıyodum delirmemek için ben sakinleştirici kullanıyordum.Başkası dışarda bunlardan biri i yaptığını gördüğü zaman kadina böyle yaplirmı diye adamla kavga etmeye adamları dövmeye kalkıyor insanlara kendini farklı göstererek beni şoka sokuyordu onun bana yaptiklarının yanında o neki.....Aynı kişi nasıl bukadar farklı kişilikte olabilir ve çevresinide mükemmel bir insanmı§maskesiyle görünebilir....insan ya öylebir yada böyledir.Maske taşıypta gerçek yüzü olduğuna inandırabilir

Eşinizin sağlıklı olmayan ve şiddet içeren eylemlerinin sorumluluğunu üstlenmeniz ve anlamaya çalışmanız gerekmez.Çünkü şiddet asla makul ve meşru değildir.

Bu aşamada yapılacak şey sizin yaşadığınız şiddet nedeniyle uğradığınız zararların rehabilitasyonu için konusunda uzman birinden destek almanızdır.
Dilerseniz Morçatı'dan da destek alabilirsiniz.
https://www.morcati.org.tr/tr/iletisim

Alıntı:
Birde sizden ricam benimde cevap yazıp adliyeye dosyaya eklemem lazım.Herşeyi anlatmammı daha iyi olur yoksa hiçbir§ey söylemeden lanet olsun diyip susup sadece boşanmanin biran önce itmesimi isteyeyim bir önceki açtığm dava dosyamda var aynı adliyede ne önerirsiniz?

Daha öce tarafınızca açılan ve takip edilmeyen dosyanız eğer yenilenmemiş ise işlemden kaldırılmış ve açılmamış sayılma kararı verilmiştir.

Bu durumda sizin yeni açılan davaya cevap vermeniz ve eğer koşulları varsa karşı dava açmanız gerekebilir.Nasıl bir dilekçe yazılacağı ve içeriği konusunda bir avukattan destek almanız yararınızadır.
Alıntı:
birde kendi üzerine alamadığından(geçmiş borçlarının hala kapanmadığndan dolayı)faturalar.taksitlerde benim adıma bununla ilgili ne yapmam doğru olur?

Sizin adınıza olan borçlardan sorumluluğunuz devam etmektedir.Borcu ödeyebilir ve bu miktar için eşinize alacak davası açabilirsiniz.