Mesajı Okuyun
Old 08-12-2004, 15:12   #41
Armağan Konyalı

Alıntı:
Dava konusu olayda, hukukun üstünlüğünü, insan haklarını savunma ve koruma amacıyla faaliyet gösteren Baro'nun, kadın ayrımcılığını önlemek amacıyla çalışan kadın derneklerinin ve avukat kadınların haklı menfaatlerinin ihlal edildiği ve kamu davasına müdahale

Sayın hykayar,

Kadın hakları konusunda gösterdiğiniz çabalara saygı duyuyorum.
Ancak yapılan yanlışları savunduğunuzu görmek üzücü:

Söz konusu davada müdahil olmak isteyenlerin listesini ve gerekçeyi buraya aktarmışsınız :

- Barolar
- Kadın dernekleri
- kadın avukatlar

Kadın dernekleri ile kadın avukatların müdahale etmek istemelerinin haksızlığı konusunda, beni hiç ilgilendirmediği için, bir yanıt vermeyeceğim. Ama Baro'nun görev alanını çizerken usul kurallarının dışına taşılmaması gerektiği kanısındayım.

Ve bunca yıllık meslek hayatımda ilk kez sayenizde KADIN AVUKAT - ERKEK AVUKAT ayırmını yaşadım. Haksız da olsa müdahale hakkını nasıl olup da yalnızca kadın avukatlara tanıdığınızı anlayamadım.

Erkek avukat olarak kendimi bir haktan mahrum hissettim. Kadın hastaların kadın doktora muayene ettirilmesi kadar vahim bir ayrımcılık yapmışsınız.

Bu da mı POZİTİF AYRIMCILIK ? Bu da mı olumlu ?

Olumsuz her kavramın başına, avrupai bir eda ile "POZİTİF" yazmakla olumlu hale getirmek mümkün mü? Yoksa bu sadece kadın haklarına tanınan bir ayrıcalık mı ?

Saygılarımla

Bir Dost (erkek)