Mesajı Okuyun
Old 06-07-2008, 20:51   #1
Konuk

Önemli abimin nikahsız eşinden olan çocuklarının hakları..

Merhaba..
OLdukça karmaşık bir konu ile karşınıca geldim..bazen ben bile kayboluyorum içinde umarım sizler çözebilirsiniz..

7 yıl kadar önce yengemin vefatıyla abim dul kaldı ve onun emekli maaşıyla yaşamaya başladı..sonra rus bir hanımla birlikteliği oldu ve bu birliktelikten biri 5 diğeri 1 yaşında iki kızı var..resmi nikahlı değillerdi ama çocukları üzerine aldı..yani çocukların kimlikleri var ve abimin üzerine..Abimi 12 gün önce ani bir kalp krizi sonucu kaybettik ve resmi nikahlı olmasada eşi ve iki çocuğu kimsesiz kaldı..
Abimin eski eşinden olma emekli maaşı ve birde evleri vardı fakat abimin eski eşinin abimden önceki eşindende çocukları var ve onlarda hak sahibi çünkü ev yengemin üzerine resmi olarak..bu durumda abimin sadece eş olarak hakkı var sanırım ?...ve bu evden çocukları yararlanabilirmi yararlanabilmesi için ne yapmamız gerek..
Çocukların annesinin resmi nikahı olmadığı için çocukların yasal haklarını kim koruyacak...kardeşleri olarak bizim böyle bir hakkımız varmı ...
Abimin eski eşinden olan emekli maaşından bu durumda çocuklarının yararlanması mümkün mü ?
Ayrıca abiminde 500 iş gününü aşmış bir sigortası var bu durumda yine çocuklara aylık bağlanması mümkün mü?
Ve türk vatandaşı olan bu çocukları annesi alıp rusyaya götürürse biz engel olabilirmiyiz...
Hem madur hem acılı hemde bilgisiz olduğumuz bir konunun içindeyiz..acil yardım gelirse (neler yapacağımızı nereler başvuracağımızı belirten bilgiler gibi) çok makbule geçecek..
şimdiden teşekkürler.

Dilek.