Mesajı Okuyun
Old 06-12-2011, 18:42   #19
Admin

Alıntı:
Yazan eser_29
Not: Sn. Admin'im Herhangi bir işlem (arama-kayıt-form doldurma) yapmadan doğrudan çipli kimlik kartlarımızı benzin istasyonunda pompa'ya okutarak indirimden faydalanabiliyor muyuz yoksa bir sürü ıvır zıvır muamele sonrası mı bu hakka sahip olabiliyoruz.
Petrol Ofisi indirimi için hiçbir işleme, kayda, başvuruya, bildirime vs. gerek yok. Herhangi bir PO istasyonuna gittiğiniz zaman pompacı benzin doldurmaya başlamadan ÖNCE, kartınızı kendisine verip makineye okutmasını söylemeniz yeterli. Zaten makinenin litre fiyatı o anda gözünüzün önünde düşüyor.

İstanbul'daki Petrol Ofislerinde bu konuda bilgisi olmayan personele rastlamadım, herkes tereddüt etmeden, soru sormadan işlemi yaptı. Ama Anadoluda "o ne kartı?" diyen çıkabilir, onu bilemiyorum? Öyle bir durumla karşılaşırsanız pompacıya "PO kartı gibi işlem yap ve makiye yaklaştır" demek yeterli olabilir, çünkü PO'nun kendi bünyesinde çıkardığı bir kart var, o da aynı şekilde çalışıyor, pompacılar en azından onun kullanımını bilir.

Öte yandan SODEXO'da kart nasıl kullanılıyor (ve daha önemlisi bir avantajı var mı?) ben de onu merak ediyorum, bilen varsa paylaşmasını rica ederim. Yanlış bilmiyorsam SODEXO sisteminin kendi kartının bir şifresi olması gerek, avukatlık kimliği verildiğinde bu şifre prosedürü nasıl çalışıyor bilemiyorum.